تاکید استاندار گیلان بر لزوم آمادگی مسئولان شهرستانها در زمان بارش برف

رشت-ایرنا- استاندار گیلان از طریق تماس تلفنی با فرمانداران شهرستانهای استان و اطلاع از نحوه آمادگی آنان برای مقابله با بحران احتمالی برف بر لزوم تلاش جدی مسئولان جهت جلوگیری از بروز مشکل برای مردم تاکید کرد.

استاندار گیلان بر لزوم آمادگی همه شهرستانها برای برف احتمالی تاکید کرد

 فرمانداران استان در تماس تلفنی با استاندار گیلان، گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان‌ها برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از استقرار سامانه ناپایدار جوی طی روزهای پیش رو ارائه دادند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ باتوجه به ورود سامانه بارشی به استان، ارسلان زارع عصر چهارشنبه  در تماس های تلفنی جداگانه با فرمانداران سراسر استان، آمادگی شهرستان ها و ستادهای مدیریت بحران برای مواجهه با دشواری های احتمالی ناشی از ورود سامانه ناپایدار جوی به گیلان و نیز تدابیر اتخاذ شده را پیگیری کرد.

 استاندار گیلان همچنین در تماس با مدیران کل دستگاه های خدمات رسان، بر ضرورت در نظر گرفتن تمهیدات لازم بویژه برای تردد در محورهای مواصلاتی استان و نیز ارائه خدمات لازم به مردم تاکید کرد.

 طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان و بر اساس نقشه های پیش بینیِ از غروب چهارشنبه به تدریج سامانه سرد و بارشی در منطقه تقویت و از اواخر وقت بارش برف در ارتفاعات شدت پیدا می کند و بارش برف در جلگه آغاز خواهد شد.

 طبق این اعلام؛ از غروب امروز  تا فردا با کاهش محسوس دما، در بخش هایی از استان برف شدت بیشتری دارد و از اواخر وقت پنجشنبه این سامانه بارشی از مرزهای شرقی استان خارج می‌شود.

بر اساس پیش بینی هواشناسی  گیلان از اواخر وقت امروز تا پنجشنبه در بعضی نواحی جلگه ای مخلوط برف و باران وزش باد در برخی مناطق شدید مهیا است از پنجشنبه ظهر با تضعیف سامانه به تدریج از سمت غرب استان کاهش ناپایداری و برای اواخر وقت پنج‌شنبه و جمعه یخبندان مورد انتظار است.

گیلان در سالهای ۸۳، ۸۶ و ۹۸ با بارش برف سنگین و مشکلاتی برای مردم روبه رو شد. تخریب بناها و خسارت به صنایع و باغها و تاسیسات از جمله این آسیب ها بود.

استان گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای ۱۶ شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها