بارش برف موجب کندی تردد خودروها در جاده‌های خلخال شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم گفت: بارش برف که از عصر چهارشنبه در منطقه جنوب استان آغاز شده موجب لغزندگی جاده‌های ارتباطی شهرستان خلخال و کندی تردد خودروها شد.

سرهنگ نجات حمزه چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون بارش برف در جاده خلخال - اسالم و خلخال - فیروزآباد حدفاصل مرکز شهر تا سه راهی پروچ  به شدت ادامه داشته و بارش‌ها موجب لغزندگی سطح جاده شده و احتمال وقوع حوادث رانندگی را افزایش داده است.

وی با تاکید بر اینکه لزوم افزایش هوشیاری رانندگان در عبور از جاده‌های برفی جنوب استان ضرورت دارد، به مردم توصیه کرد از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گفته وی، همراه داشتن لوازم گرمازای زمستانی از جمله پتو، مطمئن بودن از عدم وجود اشکال فنی خودرو ، داشتن عاج کافی در لاستیک‌های خودرو ، بستن کمربند ایمنی، رعایت سرعت مطمئنه و توجه کافی به جلو در زمان رانندگی برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در راه‌های لغزنده به همه رانندگان توصیه می‌شود.

سرهنگ حمزه با بیان اینکه سطح لغزنده جاده عصر امروز در مسیر ارتباطی خلخال - فیروزآباد موجب انحراف و خروج چند دستگاه خودرو سواری و سبک از جاده شد، بیان کرد: با کمک ماموران پلیس راه همه خودروها به مسیرهای خود هدایت شدند.

وی به لزوم نمک‌پاشی جاده در محور برفگیر خلخال - فیروزآباد درحد فاصل سه راهی پروچ تا ورودی شهر خلخال در زمان بارش‌ برف از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد و افزود: وجود سراشیبی و سربالایی در  این مسیر احتمال وقوع حوادث رانندگی را  افزایش می‌دهد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز گفت: با وجود  بارش سنگین برف در منطقه تمام راه‌های ارتباطی بین‌شهری و روستایی این شهرستان غیر از راه‌های مسدود شده از برف خلخال به پونل و ماسوله باز بوده و تردد خودروها با استفاده از زنجیرچرخ جریان دارد.

معروف خسروی افزود: موج جدیدی از بارندگی برف که از عصر امروز در منطقه آغاز شده با غروب آفتاب و سرد شدن هوا شدت گرفته و ارتفاع برف در برخی از گردنه‌های کوهستانی از جمله گردنه الماس واقع در مسیر ارتباطی خلخال - اسالم و خلخال - پونل به بیش از ۳۰ سانتی‌متر رسیده است.

وی با توصیه به رانندگان برای استفاده از زنجیرچرخ در راه‌های برفی این شهرستان گفت: راهداران در حال برفروبی، تیغه‌زنی و نمک‌پاشی مسیرهای برفگیر خلخال - فیروز و خلخال - اسالم هستند.

رئیس اداره هواشناسی خلخال هم از ورود جبهه هوای سرد و  مرطوب به منطقه خبر داد و گفت: بارندگی تا فردا ادامه داشته و با فروکش برف و صاف شدن آسمان از صبح روز جمعه دمای هوا به شدت کاهش یافته و افت دما به ۱۶ درجه زیر صفر در آخر هفته جاری دور از انتظار نیست.

فرامرز فرض‌الله‌پور بیان کرد: هم‌اکنون بیش از هشت سانتی‌متر برف بر روی زمین نشسته و میزان برف آب شده نیز ۶ میلی‌متر اندازه‌گیری شده است.

وی گفت: دمای هوای شهر خلخال صفر درجه و رطوبت هوا نیز ۹۹ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها