اتمام‌ طرح‌های نیمه تمام مورد توجه وزارت ارشاد است

اهواز - ایرنا - مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از اولویت‌های این وزارتخانه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در کشور است.

به گزارش ایرنا علی غیاثی ندوشن شامگاه چهارشنبه در نخستین گردهمایی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه ۷ کشور در سرسرای سد کرخه در اندیمشک با بیان اینکه بخشی از این طرحها ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند افزود: در سفر به خوزستان از برخی از این طرح ها بازدید شد.
وی گفت: در چند ماه باقیمانده عمر دولت دوازدهم، برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با جدیت پیگیری می‌شوند.
وی در بخش دیگری با اشاره به شرایط کرونایی بیان کرد: در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا بعضی از فعالیت‌های فرهنگی متوقف شده باید از سایر ظرفیت‌ها برای تحقق اهداف این‌ وزارتخانه استفاده شود.
وی فضای مجازی را یک ظرفیت دانست و بر ضرورت استفاده اصولی و صحیح از آن تاکید کرد.
غیاثی ندوشن گفت: باید در زمینه آموزش هم تلاش شود و در بخش‌هایی که چالش و ضعف داریم با ارایه آموزش‌های کاربردی ، این مشکلات برطرف شوند.
وی افزود: آموزش به موسسات فرهنگی و هنری هم جدی‌تر گرفته شود و از تجربه فعالان باتجربه برای این مهم‌ بهره گرفته شود.
وی بیان کرد: ارتباط با هنرمندان نیز تقویت شود زیرا در سایه این ارتباط سازنده ، مشارکت حداکثری در برنامه‌های فرهنگی خواهیم داشت.
وی همچنین با تاکید بر استمرار چنین گردهمایی‌هایی گفت: نقاط مشترک فرهنگی استان‌های منطقه ۷ کشور باید تقویت و در راستای توسعه اهداف فرهنگی و هنری کشور مورد استفاده قرار گیرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم در این نشست بر ضرورت تداوم همدلی و هم‌اندیشی فعالان وادی فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: تقویت ارتباط فعالان این حوزه سبب دستاوردهای بیشتر می‌شود.
محمد جوروند افزود: استان خوزستان دارای ویژگی‌های خاصی است که می‌توان با استفاده بهینه از شاخص‌ها آن، اجرای برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر را گسترش داد.
وی گفت: رویکرد ما تقویت برنامه‌ها و برنامه ریزی مناسب برای بهبود روند فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.
وی اندیمشک را از شهرستان‌های پیشرو و بسیار فعال در اجرای برنامه‌های هنری و فرهنگی ملی دانست.

 فرماندار اندیمشک هم با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های فرهنگی و هنری است گفت: تقویت بخش فرهنگ مستلزم برنامه‌ریزی اصولی و هم‌افزایی مسوولان و فعالان فرهنگی و هنری است.
پیمان جهانگیری افزود: اجرای برنامه‌های هنری و فرهنگی به صورت سراسری و با حضور هنرمندان کشوری نشان دهنده پویایی فرهنگی و هنری این شهرستان است.
وی گفت: برای بهبود زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر هم نگاه ویژه شده و چند پروژه از جمله یک‌ پلاتوی جدید در این شهرستان در حال اجرا است.

در این گردهمایی مدیران کل امور استان‌های ایلام ، بوشهر، خوزستان،لرستان و منطقه آزاد اروند حضور داشتند.
این‌ همایش به مدت ۲ روز ادامه دارد و در زمینه مسایل مختلف فرهنگی هم اندیشی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها