تربیت نسل آینده توانمند با سلامت مادران در جامعه امروز ممکن است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: تربیت نسل توانمند و آگاه در گرو سلامت جسمانی، روانی و اخلاقی مادران و تأمین آرامش آنان است که در این راستا، همکاری و تعامل همه دست اندرکاران امر ضروری است.

پریسا علیلو روز چهارشنبه در دیدار با سردار مسعود خرم نیا فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: مادر آموزگار اصلی خانواده است و مادران آگاه، فرزندان آگاه تربیت می‌کنند که باید همه ما باید در راستای تسهیل این روند حرکت کنیم.

وی با اشاره به فعالیت کمیته بانوان و اجرای طرح یاریگران زندگی ویژه مادران و کودکان در شهرستان ها و استقبال عموم از اجرای طرح اظهار کرد: حمایت و تخصیص اعتبار از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر به کمیته پیشگیری در حوزه زنان یک ضرورت برای موفقیت بیشتر این طرح است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی بیان کرد: با توجه به اینکه با تزریق اعتبار در سال گذشته، برنامه هایی مقطعی انجام شد، در جهت تداوم فعالیت ها و استمرار آموزش ها، نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستیم.

فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت های کمیته بانوان با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی، زاییده مواد مخدر است، افزود: متاسفانه با توجه به حجم فعالیت های مختلف در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، در جهت آگاهی بخشی خانواده ها و امر مبارزه، در نقطه مطلوبی نیستیم و این مهم نیازمند هم افزایی بیشتر است.

سردار مسعود خرم نیا تاکید کرد: تمرکز ستاد بر طرح یاریگران زندگی است و با همکاری کمیته بانوان و آموزش مادران و کودکان تداوم فعالیت کمیته بانوان ضروری به نظر می رسد.

به گزارش ایرنا، طرح یاریگران زندگی با هدف ارتقای تلاش اجتماعی در راستای مقابله بر معضل اعتیاد در جامعه تدارک دیده شده و در آذربایجان غربی اجرایی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها