۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۰
کد خبرنگار: 1771
کد خبر: 84193282
۰ نفر

برچسب‌ها

ناامنی یا کرونا؛ ۲۰۰ هزار پرچم بجای مردم در تحلیف بایدن؟

تهران - ایرنا - همزمان با مراسم تحلیف جو بایدن که قرار است امروز چهارشنبه و تا دقایقی دیگر به وقت واشنگتن در ساختمان کنگره برگزار شود، ۲۰۰ هزار پرچم آمریکا مقابل کنگره به نیابت از مردمی که قرار بود در این مراسم حضور یابند اما به دلیل شیوع کرونا حضورشان میسر نشد، نصب شده است.

به گزارش ایرنا، اگرچه دلیل نصب این پرچم ها به نیابت از مردم، رعایت پروتکل های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا اعلام شده اما برخی گفته ها حکایت از آن دارد که شرایط خاص امنیتی در واشنگتن و بیم از تکرار یورش دو هفته پیش هواداران ترامپ به کنگره، باعث شده تا پرچم ها بجای مردم مقابل ساختمان کنگره در روز تحلیف بایدن صف بکشند.

در همین حال، شبکه های خبری آمریکایی لحظاتی پیش و تنها دقایقی قبل از شروع مراسم تحلیف بایدن خبر داد دادندکه ساختمان دیوان عالی آمریکا به دلیل تهدید بمب گذاری تخلیه شده است. در حالیکه توجه‌ها به مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا است، منابع خبری اعلام کردند ساختمان دیوان عالی آمریکا به دلیل تهدید بمب‌گذاری تخلیه شد.

آمریکا با نزدیک به ۲۵ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بیش از ۴۱۱ هزار نفر جان باخته، در صدر فهرست کشورهای درگیر ویروس کرونا قرار دارد.

همیشه در مراسم های تحلیف روسای جمهوری آمریکا، هزاران نفر از مردم این کشور با حضور در مقابل ساختمان کنگره ، از نزدیک و تقریبا به تعداد همین پرچم ها شاهد این مراسم بودند .

در جریان یورش ششم ژانویه هواداران دونالد ترامپ به کنگره، دست کم پنج نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند.

ترامپ صبح امروز به وقت واشنگتن کاخ سفید را به مقصد اقامتگاهش در فلوریدا ترک کرد و حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن نشد. او حتی حاضر نشد به رئیس جمهوری بعد از خود تبریک بگوید.

بایدن امروز درحالی سکان هدایت آمریکا برای یک دوره چهار ساله را در دست می گیرد که سیاست های مخرب داخلی و خارجی دونالد ترامپ در چهار سال اخیر باعث شده مشکلات و موانع زیادی پیش روی بایدن قرار گیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =