تجمع حامیان ترامپ در توکیو پیش از مراسم تحلیف بایدن

تهران- ایرنا- ساعاتی قبل از برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» رییس جمهوری جدید آمریکا، گروه کوچکی از طرفداران ژاپنی دونالد ترامپ چهارشنبه شب به وقت محلی به خیابان های توکیو آمدند و ترامپ را فریاد زدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های ژاپنی،  حدود ۱۲۰ نفر در راهپیمایی حمایت از ترامپ در مرکز توکیو تجمع کردند شرکت کنندگان با در دست داشتن پرچم های آمریکا و ژاپن و بنرهایی ادعا کردند ترامپ "برنده واقعی" انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است.

ادعای این گروه کوچک در حالی است که بایدن با ۳۰۶ رای الکترال کالج در برابر ۲۳۲ رای ترامپ، برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شد.

«ناوتا کوبایاشی» از سازمان دهندگان راهپیمایی امروز به رویترز گفت: ما می خواهیم نشان دهیم که بسیاری از مردم ژاپن از رییس جمهوری ترامپ حمایت می کنند همه ما با هم شعار می دهیم تا صدایمان بر فراز اقیانوس آرام عبور کند و به ایالات متحده برسد.

برخی طرفداران ترامپ در ژاپن به موضع تند او در برابر «چین» رقیب منطقه ای ژاپن گرایش دارند.

توکیو از زمان انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تاکنون چند بار شاهد تجمع طرفداران ترامپ بوده است، شرکت کنندگان در تجمع امروز پلاکاردهای تبلیغاتی ترامپ را در دست داشتند و کلاه های قرمز رنگ با امضای وی را به سر کرده بودند.

«آبه شینزو» نخست وزیر پیشین ژاپن که در ماه اوت گذشته استعفا داد، روابط نزدیکی با ترامپ داشت او با ترامپ گلف بازی می کرد و جلسات مکرری با وی داشت.

جو بایدن امروز (چهارشنبه) به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا سوگند یاد می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار جهان