فعالیت دستگاه‌های ارز دیجیتال در قزوین با کسب مجوز بلامانع است

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: فعالیت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال یا ماینرها در صورت اخذ مجوز از سازمان صمت و پرداخت حقوق و عوارض دولتی بلامانع است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین، افزود: برق مصرفی دستگاه‌های ارز دیجیتال، موضوع بسیار مهمی است و باید شرکت توزیع برق در جریان این دستگاه‌ها باشد تا مصرف آنها از برق یارانه‌ای صورت نگیرد.

وی با اشاره به کشفیات پلیس استان در حوزه قاچاق کالا و ارز، اضافه کرد: در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل، میزان کشفیات پلیس استان ۸۹ درصد افزایش یافته است که باید از زحمات آنها در این زمینه قدردانی کرد.

این مسوول با اشاره به راه اندازی پلیس اقتصادی استان، گفت: امیدواریم با تشکیل این پلیس، پیگیری مباحث حوزه اقتصادی در استان سرعت بیشتری بگیرد و با همکاری همه مجموعه‌ها در حمایت از رونق تولید و مقابله با عناصر تهدید کننده تولید، قدم‌های خوبی برداشته شود.

حبیبی اضافه کرد: در بازرسی‌ها به منظور شناسایی و کشف کالاهای قاچاق باید از تیم‌های مشترک و نمایندگان دستگاه‌های تخصصی در کنار نیروی انتظامی استفاده شود تا از همان ابتدا در مورد قاچاق بودن یا نبودن کالا نظر نهایی صادر گردد و مشکلات بعدی در این زمینه ایجاد نشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت:سازمان صمت، جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی از عرضه خارج از شبکه نهاده‌ها و کودهای شیمیایی جلوگیری کنند تا مشکلات بعدی را در تامین و عرضه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم شاهد نباشیم.

حبیبی ادامه داد: خروج بدون مجوز تخم مرغ از استان را هم سازمان دامپزشکی و هم نیروی انتظامی استان مد نظر داشته باشند تا از مشکلات آتی در این زمینه جلوگیری شود.

وی در خصوص پلاک گذاری ادوات کشاورزی استان،گفت: از سال گذشته اقدامات خوبی از سوی راهنمایی و رانندگی و جهاد کشاورزی استان در این زمینه صورت گرفته ولی ظاهرا روند آن کند شده است.

معاون استاندار گفت: باید اطلاع رسانی جامعی در این زمینه صورت گیرد تا کشاورزان ظرف دوماه آینده برای پلاک گذاری ادوات کشاورزی اقدام کنند درغیر این صورت تحویل سوخت به آنها ممنوع می‌شود.

۷۱۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در قزوین تشکیل شده است

مدیر کل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری قزوین نیز در این جلسه گفت: از ابتدای امسال ۷۱۰ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز به ارزش ۳۸۴ میلیارد ریال در استان تشکیل شده که این رقم در مدت مشابه گذشته ۶۲۲ پرونده بوده است.

ابوالفضل مرادی افزود: پرونده‌های قاچاق کالا و ارز استان در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل از نظر ارزش ریالی ۶۴ درصد و از نظر تعداد پرونده ۱۳ درصد افزایش داشته اند.

این مسوول افزود: تعداد دستگیر شدگان در ۹ ماه امسال ۸۴۶ نفر و در مدت مشابه قبل ۶۵۸ نفر و تعداد خودروهای توقیفی در سطح استان ۲۶۰ مورد و در مدت مشابه قبل ۲۵۷ خودرو بوده است که یک درصد افزایش در این زمینه داشته ایم.

وی گفت: با توجه به تشکیل پلیس اقتصادی استان باید نقاط و گلوگاه های اقتصادی شناسایی شود تا برای پیشگیری از قاچاق برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

این مسوول با اشاره به برگزاری منظم جلسات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: از ابتدای امسال ۴۷ جلسه این کمیسیون در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار شده و ۲۰۰ مصوبه برای مقابله با قاچاق در این جلسات به تصویب رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها