فرماندار بهاباد :فرهنگ ‌سازی مهمترین راهکار پیشگیری از کروناست

یزد – ایرنا – فرماندار بهاباد از فرهنگ ‌سازی به عنوان مهمترین راهکار برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یادکرد و از فعالان  فضای مجازی و نیز نمایندگان رسانه ها در این شهرستان خواست، در این ارتباط  محتوا تولید کنند.

محمدمهدی خانی زاده بهابادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی نقش بسزایی در انتقال اطلاعات در پیشگیری از کرونا و قطع زنجیره ویروس دارند و در خط مقدم مقابله با کرونا به فرهنگ سازی عمومی در جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور و دسترسی به آرامستان ها، برگزاری مراسم ترحیم به دلیل شیوع کرونا همچنان ممنوع است،یادآور شد: تا زمانی که مردم نخواهند از شیوع بیماری جلوگیری کنند با زور و برخورد فیزیکی نمی‌توان اقدامی مثبت انجام داد.

وی قطع زنجیره کرونا را مستلزم مشارکت همگانی برشمرد و افزود: تنها راه کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال بیماری، افزایش مراقبت‌ها و رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی است.

وی افزود: وضعیت شهرستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا در حالت قرمز است، انتظار می رود که اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی همچون گذشته به کمک مسوولان و مردم بیایند و خطر کرونا را اطلاع رسانی کنند اما در بعضی کانال ها مشاهده می شود که زمان خاکسپاری ها را اطلاع رسانی می کنند که این کار مناسبی نیست.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه ساده انگاری و سهل انگاری باعث برگشت شهرستان به وضعیت قرمز شد ،خاطرنشان کرد : برگزاری نمازهای جمعه و جماعت و مراسم آیینی لغو و هرگونه مراسم سیاسی، اجتماعی، مذهبی، ملی، جشن، ترحیم و تجمع در آرامستان ها به ویژه دورهمی های خانوادگی در این شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است .

وی همچنین از اصحاب رسانه خواست ، بیش از پیش در خصوص عملیاتی شدن شعار « ماسک من برای محافظت از تو » و آگاهی مردم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی اهتمام جدی داشته باشند تا همچون مراحل قبلی ویروس کرونا که  شهرستان تا مرحله سفید پیش رفت بتوان در این مرحله بیماری کووید ۱۹ را مهار کرد.

وی با بیان اینکه تمامی مساجد، مکان های نمازجمعه، مراسم های مذهبی و آیینی کاملا تعطیل است، گفت: براساس این طرح، ورود خودروهای شخصی با شماره غیربومی به شهر کاملا ممنوع است و در صورت مشاهده راننده جریمه و  همچنان تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد نیز در شهر ممنوع است .

از میان ۱۰ شهرستان استان یزد، تنها بهاباد در وضعیت قرمز قرار دارد و علت آن برگزاری مجلس ترحیم و پذیرایی از شهروندان عنوان شد. 

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها