سطح هوشیاری مردم نسبت به برقراری عدالت افزایش یابد 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: لازم است که سطح هوشیاری قشرهای مختلف مردم کشور و این استان نسبت به برقراری عدالت و مبارزه با فساد افزایش یابد. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز چهارشنبه در همایش ملی عدالت و مبارزه با فساد در گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج بر لزوم نقش آفرینی هر چه بیشتر دانشگاهیان، نخبگان، فعالان فرهنگی و روحانیان کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای آموزش و فرهنگ سازی عمومی در زمینه اهمیت و ضرورت مقابله با بی عدالتی و فساد تأکید کرد. 

وی اظهار داشت: برگزاری اینگونه همایش ها، نشست ها، محافل و مجالس می تواند برای مقابله با بی عدالتی و فساد در کشور و کهگیلویه و بویراحمد مفید و مؤثر باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به اینکه مقابله با بی عدالتی و فساد در کشور و کهگیلویه و بویراحمد یک تکلیف و وظیفه همگانی است، افزود: چنین اقدامی باید با انسجام خاص انجام شده و در کنار آن راهکارهای مناسب نیز ارائه شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: امروزه برخی کشورها از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی خود را منادی برقراری عدالت می دانند اما به نام عدالت با آن مبارزه می کنند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: بر همین اساس باید مسلمانان جهان بیش از پیش هوشیار و مراقب این توطئه شوم باشند. 

وی ابراز داشت: مصادیق بارز فساد و بی عدالتی باید تعریف و به طور کامل و دقیق برای مردم کشور و کهگیلویه و بویراحمد تبیین شود و این امر نیز کارشناسی شده، غیرسلیقه ای و در چارچوب و مسیر صحیح باشد. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: علاوه بر فعالیت های میدانی برای مقابله با بی عدالتی و فساد در کشور و این استان باید اقدام های تئوری نیز انجام شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای چارچوب های ایده آل و مناسب برای برقراری عدالت و مبارزه با فساد است که باید بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گیرند. 

وی افزود: گاهی اوقات عده ای از افراد نسبت به قوانین آگاهی لازم و کافی را نداشته و به همین دلیل نیز گمان می کنند که فلان مسأله یا موضوع جزو حقوق مسلم آنان بوده اما تضییع شده است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: لازم است که مردم کشور و این استان بیش از پیش با قوانین آشنا شده و میزان آگاهی آنان نسبت به قوانین افزایش یابد و جهالت آنان نیز تا حد امکان رفع شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: قاضی برای برقراری هر چه بهتر عدالت و مبارزه با فساد باید به لحاظ مالی تمکین و اشباع شود زیرا در غیر اینصورت احتمال دست درازی و دریافت رشوه از سوی او وجود دارد. 

وی ابراز داشت: برخی از ساختارهای موجود در زمینه برقراری عدالت و مبارزه با فساد در کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اصلاح و تغییر است. 

مسؤول حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج و دبیر اجرایی همایش ملی عدالت و مبارزه با فساد در گام دوم انقلاب نیز گفت: ۴۵ مقاله از کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور به دبیرخانه این همایش ملی ارسال شد که ۱۲ مورد آنها برتر شناخته شده و صاحبان آنها با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند. 

حجت الاسلام محمد غفاری زاده اظهار داشت: مقاله های برتر این همایش ملی به صورت سخنرانی ارائه شدند و در آینده نیز در قالب کتاب چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار خواهند گرفت. 

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش ملی تبیین و گفتمان سازی هر چه بیشتر بیانات و منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بوده است. 

حجت الاسلام غفاری زاده بیان کرد: این همایش ملی به همت حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج و با توجه به شرایط کرونایی به ۲ صورت حضوری و از طریق فضای مجازی برگزار شد. 

وی عنوان کرد: جمعی از استادان، مسؤولان حوزه های مختلف، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در این همایش ملی یک روزه حضور داشتند. 

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها