یک پزشک در سبزوار به شهیدان سلامت پیوست

سبزوار- ایرنا- مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: دکتر "مسعود ناوی دوست" یکی از پزشکان این دانشگاه بر اثر کرونا جان خود را از دست داد و به شهیدان سلامت پیوست.

دکتر محمد باقرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دکتر "ناوی دوست" نخستین شهید مدافع سلامت حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است که در نبرد با ویروس کرونا به خیل شهدای سلامت پیوست.

وی ادامه داد: این پزشک که در بیمارستان قمر بنی هاشم (ع) جوین خدمت می‌کرد بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شد و پس از تحمل درد و رنج بیماری در سن ۴۶سالگی دار فانی را وداع گفت.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه سبزوار از نظر شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد گفت: طی هفته‌های اخیر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم و اصناف کاهش یافته که در صورت تداوم بی توجهی‌ها روزهای سخت کرونایی باز خواهد گشت.

وی افزود: مرکز آموزشی - درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها