عوامل هنجارشکنی در تکیه معاون‌الملک کرمانشاه محکوم به حبس شدند 

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به انتشار کلیپی مبتذل در تکیه معاون‌الملک طی هفته‌های گذشته، گفت: پس از طی شدن مراحل قانونی، رای نهایی دادگاه برای متهمین این پرونده صادر و محکوم به حبس شدند.  

روابط عمومی دادستانی کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از شهرام کرمی افزود: در این کلیپ که بصورت گسترده ای در فضای مجازی انعکاس پیدا کرد، زنی بدون پوشش مناسب در تکیه معاون الملک کرمانشاه را نشان می داد که اقدام به تبلیغ و مدلینگ می کرد.  
وی تصریح کرد: از آنجایی که پخش این کلیپ مبتذل و هنجارشکنانه که در یکی از اماکن تاریخی و دارای تقدس استان ساخته شده بود، احساسات مردم متدین و شهید پرور کرمانشاه را جریحه دار کرد، بسرعت دستور شناسایی و دستگیری مسببان و عوامل اصلی آن را صادر کردیم.  
دادستان کرمانشاه افزود: خوشبختانه با سرعت عمل ضابطین دستگاه قضایی عوامل اصلی ساخت این کلیپ هنجارشکنانه در مدت زمان کوتاهی دستگیر شدند و در اعترافاتشان اعلام کردند که این کلیپ را چندسال پیش در تکیه معاون الملک ساخته اند، اما به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.  
کرمی به انتشار تصاویر و کلیپی از مانکن های زنده در کرمانشاه طی ماه گذشته هم اشاره ای کرد و افزود: باتوجه به اینکه تصاویر و کلیپ های این ۲ هنجارشکنی در فاصله چند روز اتفاق افتاد، برای همین رسیدگی به این موضوع نیز همزمان با پرونده تکیه معاون الملک انجام گرفت که در نهایت مسببان این قبح شکنی هم دستگیر شدند.  
وی در ادامه برخورد قاطع دستگاه قضایی با این هنجارشکنان را درس عبرتی برای سایر متخلفینی دانست که در اندیشه اجرای چنین قبح شکنی هایی هستند و افزود: دادستانی کرمانشاه تمام رفتارهای مشابه این چنینی را در فضای مجازی رصد می کند و برخوردی جدی و قاطع با هنجارشکنان خواهد داشت، کما اینکه پس از برخورد با عوامل ساخت ۲ کلیپ مذکور با چند نمونه مشابه دیگر هم برخوردهایی صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها