استحکام محصولات با فناوری نانو افزایش یافت

تهران- ایرنا -یک شرکت دانش‌بنیان با تولید و بومی‌سازی یک ماده نانویی، توانست قیمت این محصول را در کشور به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

حسین امانی داز مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه،  محصول این شرکت نانو ماده گرافن است، افزود: این محصول در ردیف مواد آلی معدنی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته، این ماده با قیمت‌های بسیار بالا تولید می‌شد اما در این شرکت موفق شدیم آن را به روش بسیار ارزان‌قیمتی تولید و روانه بازار کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: نانو ماده گرافن در صنایع مختلفی از جمله پلیمر، رنگ و رزین، کامپوزیت و دیگر صنایع و تولیدات کاربرد دارد.

وی گفت: نانو ماده گرافن، می‌تواند باعث افزایش استحکام محصولات شود و خواص مکانیکی آنها را افزایش دهد و همچنین کاهش نفوذپذیری و افزایش رسانایی حرارتی از جمله دیگر خواص این ماده است.

امانی داز، در ادامه ضمن توضیح فعالیت‌های تحقیقاتی صورت گرفته در این شرکت، افزود: در حال حاضر این محصول با قیمتی در حدود ۴۰ تا ۷۰ درصد ارزان‌تر از محصول مشابه خارجی تولید می‌شود.

وی گفت: متاسفانه تمام توان و پشتوانه مالی ما، صرف تحقیقات و هزینه‌های تولید شد و به تازگی در حال دریافت تسهیلات هستیم تا بتوانیم این محصول را در مقیاس بالای صنعتی تولید کنیم.

امانی داز می گوید: توسعه بازار و افزایش فروش و تولید به قصد صادرات، یکی دیگر از برنامه‌های این شرکت است. با توجه به اینکه قیمت محصول ما بسیار پایین‌تر از نمونه مشابه خارجی است و از نظر کیفیت نیز فرق چندانی میان این دو نوع محصول نیست، استفاده از محصول وارداتی برای مصرف‌کننده ایرانی به هیچ وجه توجیه ندارد.

طبق اعلام روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت دانش بنیان سال ۱۳۹۶ با هدف تولید مشتقات نانو گرافیت و گرافن از جمله گرافیت انبساط یافته، گرافن اکسید، گرافن اکسید کاهش یافته و گرافن تاسیس شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش