ترامپ:ما را به یاد داشته باشید، بنحوی باز خواهیم گشت

نیویورک- ایرنا- « دونالد ترامپ» عصر چهارشنبه به وقت تهران در آخرین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در جمع هوادارنش در فرودگاه نظامی مریلند بازهم حاضر نشد انتخاب « جوبایدن» را تبریک بگوید اما گفت: ما را به یاد داشته باشید ، همیشه برای شما خواهیم جنگید و روزی و بنحوی از انحا باز خواهیم گشت.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ پیش از ترک واشنگتن دی سی که به معنای پایان یافتن دوره ریاست جمهوری او خواهد بود در فرودگاه اندروز و قبل از سوار شدن به هواپیمای اختصاصی رئیس جمهوری برای آخرین بار به مقصد فلوریدا، از آنچه دستاوردهای دولت خود خواند دفاع کرد و گفت که دولت آینده موفق خواهد بود زیرا ما زیرساخت ها و پایه های موفقیت آن را فراهم کرده ایم. 

او تلاش کرد که کارهای آینده ای را که دولت بایدن ممکن است انجام دهد از هم اکنون به نام خود تمام کند و با بیان اینکه نتیجه کارهای ما را بزودی خواهید داد، گفت که امیدوارم دولت آینده آمارها را تغییر ندهد.

ترامپ بازهم در سخنانی تحریک آمیز خطاب به هوادارانش گفت که همیشه برای شما خواهیم جنگید. 

وی با بیان اینکه ما نزدیک به ۷۵ میلیون رای آوردیم که برای یک رئیس جمهوری مستقر بی سابقه بود، افزود: ما سه هزار قاضی فدرال و سه قاضی دیوان عالی را منصوب کردیم، ما کارهای زیادی انجام دادیم.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ویروس کرونا را یک «ویروس چینی» نامید که «خانواده های زیادی از آن رنج برده‌اند» و مدعی شد که ساخت واکسن ها در مدتی کم یک « معجزه پزشکی » بود.

ترامپ تاکید کرد: من همیشه برای شما خواهم جنگید و صدایتان را خواهم شنید.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا «آنچه که انجام دادم، باور نکردنی و شگفت انگیز بود»، مدعی شد: اقتصاد امروز آمریکا مثل یک سفینه فضایی است.

او به آمریکایی ها هشدار داد  که دولت جدید مالیات ها را افزایش می دهد و اگر این اتفاق افتاد، نگوئید نگفته بودم.

وی همچنین مدعی شد که ارتش آمریکا را بازسازی کرده است.

« ملانیا ترامپ » همسر رئیس جمهوری آمریکا هم در سخنانی کوتاه از مردم آمریکا تشکر کرد.

دونالد ترامپ پس از چهار سال دوره جنجالی در عرصه داخلی و خارجی، واشنگتن را با ۲ بار استیضاح و باخت در انتخابات ۱۳ آبان ماه به مقصد فلوریدا و اقامتگاه شخصی خود ترک کرد.

مقامات ارشد کاخ سفید و همچنین سران حزب جمهوری‌خواه، ترامپ را در این مراسم همراهی نکردند.

قرار است تا ساعتی دیگر جو بایدن با ادای سوگند، به طور رسمی قدرت را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا در دست گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جهان