۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84193159
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: اقتصاد دانش بنیان محور توسعه استان یزد است

یزد _ ایرنا _استاندار یزد گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به علم و فناوری از جمله محورهای اصلی استان است که به صورت جدی دنبال می شود.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در بازید از رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب یزد افزود: این رویداد مهم حامی کسب و کارهای نو است و در قالب راهبرد اقتصاد دانش بنیان توجه به حوزه زیست‌بوم فناوری و بحث فعالیت های استارتاپی جایگاه ویژه‌ای دارد بر این اساس حمایت از این حوزه را به عنوان مسئولیت خودمان قلمداد کردیم.

وی تصریح کرد: همکاری با زیست‌بوم فناوری و حوزه استارتاپی در قالب برنامه توسعه نظام نوآوری استان که در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد هم مصوب شده، برای اجرا به  تمام دستگاه ها ابلاغ شده است.

استاندار یزد اظهار داشت: تصور ما این است با توجه به ظرفیت های حوزه نوآوری و زمینه‌های خوب فعالیت استان در حوزه اقتصادی، استارتاپ ها می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

طالبی خاطرنشان کرد: با فضای تعاملی و همکاری خوبی که در  استان وجود دارد، آینده شاهد اجرای طرح‌های خوبی در حوزه فناوری این خطه خواهیم بود.

رویداد سکوی پرتاب یزد موثر در حرکت به سمت شهر هوشمند
همچنین شهردار یزد هم در بازدید از رویداد یاد شده گفت: برگزاری رویداد استارت آپی سکوی پرتاب یزد جزو اتفاقات بزرگ فناوری شهر یزد است و می تواند به مدیران در رفع نیازهای شهری از طریق رشد استارتاپ ها کمک کند.

سید جمال الدین عزیزی افزود:رویداد ۱۰۰ استارتاپ یزد گردهمایی سرمایه گذاران بزرگ حوزه فناوری است و می‌تواند مشوق خوبی برای شرکت های دانش بنیان و فناور و استارت آپ های استان یزد باشد.

وی اظهار  داشت : حرکت به سمت شهر هوشمند یکی از نیازهای اساسی شهر در آینده خواهد بود از روش‌های سنتی و معمول دسترسی به آن امکان پذیر نیست و به شرکت های قوی جدید و های تِک در استان یزد در مسیر حرکت به شهر هوشمند نیاز داریم.

عزیزی به حمایت شهرداری یزد از رویداد سکوی پرتاب یزد اشاره کرد و افزود:  این نهاد حامی این رویداد و استارت آپ ها است و شرکت های فناور و دانش بنیان که بتوانند در جهت رفع نیازهای شهری و طرحهای شهرداری فعالیت کنند مورد استفاده شهرداری یزد خواهند بود.

مجموعا ۲۹۱ شرکت در رویداد سکوی پرتاب یزد استان یزد ثبت نام کرده بودندکه هیات داوران از مجموع این طرح ها، ۵۸ مورد انتخاب کرد. 

آیین اختتامیه رویداد سرمایه گذاری ۱۰۰ استارتاپ با عنوان « رویداد سکوی پرتاپ در یزد» دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. 

 پیام رویداد یادشده این است که مسوولان شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان که سال‌ها مشغول فعالیت هستند، ایده‌های خود را تجاری‌سازی کنند، وارد مرحله بزرگتری شوند و جذب سرمایه کنند.

شرکت‌های حاضر در این رویداد اغلب تخصصی اند که علاوه بر آورده مادی فواید غیرمادی نیز برای شرکت های دانش بنیان و نوآور به همراه دارد و مجریان آن با توجه به تبحر و حضور موفقی که در بازار دارند، کمک بسیار خوبی برای شرکت ها هستند. 

 رویداد یادشده با کمک صندوق پژوهش و فناوری یزد و حمایت کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارتاپ و پارک علم و فناوری یزد و برخی نهادها و دانشگاه های استان برگزار می‌شود.

در استان یزد ۴۵۰ شرکت نوآور وجود دارد که ۳۲۰ مورد آنها در پارک علم و فناوری یزد مستقر است. 

 «۱۰۰ استارتاپ » برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی است که فعالیت آن از یک سال گذشته آغاز شد و تلاش می‌کند، فرآیند شتاب‌گیری شرکت های نوپا را پیگیری و تسهیل کند. 

استارتاپ یا شرکت های نوپا، کسب و کاری است که عموماً حول محور فناوری شکل گرفته و ظرفیت رشد بالایی دارد و کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ شرکت نوپا یا کمک نوآور تاکنون به استان های گیلان، قم، اصفهان و کردستان سفر کرده اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =