پارک علم وفناوری خوزستان از ایده‌های تولید قطعات خودرو استقبال می‌کند

اهواز - ایرنا - معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: آمادگی دریافت ایده‌های فناورانه در تولید قطعات خودرو در خوزستان هستیم و از صاحبان اندیشه در این صنعت استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا یحیی میرزایی روز چهارشنبه در آیین پایانی جشنواره ملی ایده‌های فناورانه در صنعت قطعات خودرو در محل تالار مهر اهواز که با حضور جمعی از مسوولان خوزستان و متولیان این صنعت برگزار شد بیان کرد: ۲۵ ایده فناورانه از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شد که با توجه به مدت زمان سه ماهه مهلت ارسال ایده‌ها و سابقه نداشتن خوزستان در بخش تولید قطعات خودرو، این تعداد قابل قبول بود.
وی گفت: پارک علم و فناوری خوزستان این آمادگی را دارد که از ایده های فناورانه بیشتری در بخش تولید قطعات خودرو استقبال کند تا از این ایده ها در مسیر تولید استفاده شود.
میرزایی ادامه داد: این جشنواره با همکاری شهر خودرویی خلیج فارس اهواز برگزار شد و امید است که از صاحبان اندیشه بیشتری در این صنعت استفاده شود.
وی افزود: در صنعت خودرو داشتن ایده و فناوری، از لازمههای ادامه فعالیت و تولید در این زمینه است.
مدیرعامل شهر خودرویی خلیج فارس اهواز نیز در این آیین بیان کرد: ناحیه صنعتی و خدماتی خلیج فارس از سال ۹۳ شروع به فعالیت کرده و ۷۵ درصد این ناحیه صنعتی تکمیل شده است.
حسن سبحه ادامه داد: رسالت این ناحیه صنعتی حمایت از صنعتگران برای تولید قطعات خودرو در خوزستان است. تاکنون در خوزستان تولید قطعات خودرو انجام نمی‌گرفت و از صاحبان دانش در بخش تولید قطعات خودرو در این ناحیه صنعتی دعوت می‌شود تا با دریافت امکانات و سوله با شرایط اقساطی، دانش خود را به تولید تبدیل کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۸۰ صنعتگر برای فعالیت در این ناحیه صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند افزود:۶۳ سوله در این ناحیه صنعتی تا اوایل سال آینده ساخته خواهد شد و از صنعتگران صاحب ایده و دانش دعوت خواهد شد.
وی با بیان اینکه از صنعتگرانی که در این ناحیه فعالیت خواهند کرد تعهد گرفته می‌شود که از نیروی کار بومی استفاده کنند، گفت: در خوزستان نیروی مهارتی بسیار اندک است به همین دلیل با فنی و حرفه ای برای تربیت نیروی مهارتی نیز هماهنگی لازم را انجام داده‌ایم.
در این آیین از چند ایده پرداز موفق در زمینه قطعات خودرو تجلیل شد.همچنین در این آیین از نخستین مینی لودر ساخته شده در این ناحیه صنعتی رونمایی شد.
این مینی لودر با تجهیزات داخلی و توسط یک صنعتگر جوان اهل چهار محال بختیاری با حمایت این ناحیه صنعتی تولید شده است.
شهر خودرویی خلیج فارس اهواز نخستین ناحیه صنعتی تولید قطعات خودرویی در خوزستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =