ابراز اطمینان رییس کمیته ملی المپیک انگلیس از برگزاری توکیو ۲۰۲۰

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه المپیک انگلیس (BOA) باوجود افزایش نرخ موارد ابتلا به کووید-۱۹ در ژاپن، گفت که وی «بیشتر از این نمی‌تواند اطمینان داشته باشد» که المپیک به تعویق افتاده توکیو در تابستان سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «سر کِیث میلز» مدیر اجرایی المپیک ۲۰۱۲ لندن تازه ترین چهره شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شود که نسبت به برگزاری المپیک توکیو عدم اطمینان کرده است؛ او هفته جاری اعلام کرد که برگزاری این رویداد طبق برنامه «غیرمحتمل» است.

با این حال، «سر هیو رابرتسون» باردیگر با تاکید بر اعتماد اتحادیه المپیک انگلیس به توانایی ژاپن برای برگزاری المپیکی جامع، اظهار داشت: آنچه ما می‌شنویم، هیچ نشانه‌ای از لغو یا تعویق ندارد.

پس از آنکه دولت ژاپن در ماه جاری در توکیو وضعیت اضطراری اعلام کرد و همچنین بدنبال انتشار نتایج دو نظرسنجی در ژاپن مبنی بر تمایل اکثریت شهروندان این کشور برای لغو یا تعویق مجدد بازی‌ها، ابهامات بیشتری در خصوص برپایی این رویداد بزرگ مطرح شد.

با این وجود، هم کمیته بین المللی المپیک و هم کمیته سازماندهی بازی ها اعلام کرده‌اند که تعویق مجدد در دستور کار نبوده، احتمال ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها وجود داشته و شاید واکسن کرونا اجباری نباشد.

رابرتسون در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی انگلیسی گفت: تمامی دست اندرکاران براین اساس که بازی‌ها برگزار می‌شود، فعالیت خود را پیش می‌برند و هیچ صحبتی در مورد لغو یا تعویق در کار نیست. در حال حاضر هرچه را که می‌شنوم از اراده و عزم تمام و کمال کمیته بین المللی و کمیته سازماندهی و کمیته‌های ملی المپیک سراسر جهان برای برگزاری بازی‌ها حکایت داشته و ورزشکاران ما به طور متفق القول خواستار این امر هستند. بنابراین بیشتر از این نمی‌توانم اطمینان داشته باشم که بازی‌ها طبق برنامه برگزار خواهد شد.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار ورزش