۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84193148
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نرخ بیکاری قم تک رقمی شد

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: نرخ بیکاری قم از ۱۳ درصد در ابتدای سال جاری به ۸ درصد رسیده و انتظار می‌رود بعد از مهار بیماری کرونا این رقم به سمت وضعیت بهتری برود.

بهرام سرمست روز چهارشنبه در دیدار با غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: در قالب برنامه های جهش تولید اجازه نمی دهیم هیچ واحد تولیدی در قم تعطیل شود.

وی بیان کرد: حفظ اشتغال موجود و ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال اولویت های اصلی قم در مساله رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است.

استاندار قم یادآور شد: نرخ بیکاری تحصیل کنندگان در قم آزار دهنده است و تلاش می کنیم این معضل را در قالب برنامه ملی مهارت و سند اشتغال تا حدی کاهش دهیم.

سرمست ابراز کرد: با سیاست های انجام شده در قم میزان مشکلات مربوط به حوزه کارگری مانند اعتصابات و سایر مسایل بسیار ناچیزتر از شهرهای دیگر بوده است.

وی تاکید کرد: احیای واحدهای راکد اولویت اقتصادی دیگر قم است و از ابتدای سال جاری ۲۸ واحد راکد و نیمه راکد به مدار تولید بازگشته است.

به گفته سرمست، از ۷۲ واحد تکمیلی قم نیز ۶۰ واحد تعیین تکلیف شده و مابقی آنها نیز تا آخر سال جاری تعیین تکلیف نهایی می شوند.

استاندار قم گفت: مدیران واحدهای صنعتی با اشتغال بالای ۱۰۰ نفر در کمتر از یک هفته می توانند با استاندار قم دیدار مستقیم داشته و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی در ادامه ابراز کرد: قم در بخش تعاونی های مسکن با مشکل روبه رو است با این وجود از احداث مجتمع های مسکونی در نزدیکی شهرکهای صنعتی حمایت می کنیم.

غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به قم ضمن دیدار با استاندار قم و حجت الاسلام جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران از دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی شکوهیه بازدید کرد و کلنگ مجتمع مسکونی کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بر زمین زد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها