تعامل دستگاه قضا و نیروی انتظامی آسیب‌های اجتماعی را کم می‌کند

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس دادگستری سلسله گفت: تعامل سازنده دستگاه قضا و نیروی انتظامی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت پایدار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید احمد موسوی روز چهارشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت: مهمترین اصل در امنیت پایدار، افزایش حس امنیت در جامعه است که با همکاری و تعامل دستگاه قضا، نیروی انتظامی و همراهی مردم میسر می شود.

وی ادامه داد: یکی از مقوله های ارتقای امنیت در جامعه، تعامل سازنده دستگاه قضایی و انتظامی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم، رسیدگی و دادرسی به جرائم، کشف جرائم و جمع آوری علل وقوع جرم است.

موسوی با بیان اینکه مسئولیت اصلی حفظ امنیت بر عهده نیروی انتظامی است خاطرنشان کرد: دستگاه قضا باید در حوزه اجرای احکام و قاطعیت در برخورد با افرادی که نظم و امنیت جامعه را به خطر می اندازند، با اقتدار وارد عمل شود و با قاطعیت از نیروی انتظامی پشتیبانی کند.

وی بیان کرد: دستگاه قضا در گام دوم انقلاب اسلامی و در مسیر سیاست های تحولی و عدالت خواهانه خود، نیروی انتظامی با ابزار قانونمند و اخلاق مدار، شجاع و مقتدر، پاسخگو و هماهنگ، انقلابی و جهادی و در طراز انقلاب اسلامی را متناسب اهداف و ماموریت های بزرگ خود قلمداد می کند و حامی آن خواهد بود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه دستگاه قضا و نیروی انتظامی مورد اطمینان آحاد جامعه و پناهگاه مردم هستند، افزود: امیدواریم با هماهنگی این ۲ نهاد، دغدغه و ناهنجاری های اجتماعی را به حداقل برسانیم.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان نیز هم افزایی بین دستگاه قضایی و نیروی انتطامی را مثبت ارزیابی کرد و آن را فرصتی مناسب برای برقراری بیشتر امنیت اجتماعی دانست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها