پیام تسلیت مراجع تقلید به مناسبت درگذشت آیت‌الله علوی سبزواری

قم – ایرنا – آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، لطف الله صافی گلپایگانی و حسین نوری همدانی با صدور پیام های جداگانه، درگذشت حاج سیدمحمدحسن علوی سبزواری یکی از برجسته‌ترین روحانیون دوران انقلاب اسلامی و از پیشگامان نهضت امام خمینی (ره) در شهرستان سبزوار را تسلیت گفتند.

در پیام آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی که نسخه از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است:  رحلت عالم ربّانی آیت الله آقای حاج سیدمحمدحسن علوی سبزواری رضوان الله تعالی علیه موجب تأثر و تأسّف گردید.

پیام افزوده است: عالم بزرگواری که سالیان متمادی در ترویج و نشر معارف نورانی اسلام و اهل بیت(ع)و اعلای کلمة‌الله، سعی و تلاش فراوان نمود و با اخلاق حسنه و فضایل پسندیده و رفتار نیک خود، تبلیغ دین و تهذیب نفوس و تربیت شاگردان و خدمات عام المنفعة را بر عهده گرفت و ذخیره جاودانی برای خویش فراهم نمود.

این مرجع تقلید در ادامه پیام خود آورده است:  این مصیبت را به مردم شریف و ولایی سبزوار و حوزه علمیّه و علاقمندان و بیت شریف آن مرحوم تسلیت گفته، حشر و نشر آن عالم بزرگوار را با اجداد طاهرینش صلوات الله علیهم اجمعین از خداوند متعال مسألت دارم.

آیت الله حسین نوری همدانی نیز در پیامی درگذشت مرحوم علوی سبزواری از اساتید حوزه خراسان را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: خبرارتحال عالم خدمتگزار آل الله سیدمحمدحسن علوی سبزواری موجب تأسف و تأثرعمیق اینجانب شد.

پیام حاکی است: این شخصیت بزرگوار سراسر عمر با برکت خودرا صرف خدمت به حضرات معصومین علیهم السلام نمود و نمونه برجسته از یک عالم مردمی بود. بنده باشناخت حدود٧٠ساله از ایشان جز صفا و تقوا وخدمت چیزی سراغ ندارم.

ادامه این پیام آمده است:تواضع و ساده زیستی از ویژگی های برجسته آن مرحوم بود که فقدان ایشان ثلمه ای در آن خطه ولایتمدار و جامعه روحانیت خواهد بود.

آیت الله نوری همدانی در پیام خود تاکید کرده است: اینجانب ضمن تکریم به خدمات چنددهه ایشان که زحمت نمایندگی ما را عهده دار بودند، رحلت شان را به اهالی محترم خراسان خصوصا مردم متدین و ولایتمدار سبزوار و حوزه های علمیه و همه وابستگان تسلیت عرض نموده و علومقام برای آن فقیدسعید مسئلت می نمایم.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز در پیامی آورده است: خبر رحلت عالم فرزانه آیت الله حاج سیدمحمدحسن علوی سبزواری (رحمة الله علیه) موجب نهایت تأسف شد. عالمی برجسته و مورد علاقه مردم که زندگی سادۀ او درس عبرت و اخلاق توأم با محبت و احترام او مایۀ جذب مردم به دین اسلام بود. ایشان خدمات زیادی به مکتب اهل بیت (ع) کرد و شاگردان فراوانی تربیت نمود. خداوند او را با اجداد طاهرینش محشور گرداند.

در این پیام آمده است: اینجانب فقدان اسفناک این عالم فرزانه را به مردم متدین سبزوار و خصوصاً به بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و صبر و اجر فراوان برای بازماندگان از خداوند منان مسألت دارم.

آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی نیز در پیامی آورده است: خبر درگذشت عالم خدوم و مردمی حضرت آیت الله حاج سید محمد حسن علوی سبزواری رحمه الله موجب تأثر و تألم گردید.
ایشان در عمر با برکت خود در راه خدمت به مکتب اهل بیت (ع) و خدمت به مردم و ترویج معارف دینی کوشا بوده و با اخلاق حسنه نمونه عالمی وارسته بودند.
در این پیام آمده است: اینجانب این ضایعه را در درجه اول به محضر امام زمان علیه السلام همچنین به حوزه های علمیه و مردم مؤمن سبزوار و به بیت محترم ایشان تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید محمد حسن علوی یکی از برجسته‌ترین روحانیون دوران انقلاب اسلامی و از پیشگامان نهضت امام خمینی (ره) در شهرستان سبزوار پس از سالها مجاهدت و تبلیغ امور دینی صبح امروز چهارشنبه یکم بهمن ماه به دیدار حق شتافت.

آیت الله علوی از مدتی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان حشتمیته این شهر بستری بود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها