۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۸
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84193104
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان خور و بیابانک اداره تعزیرات ندارد

اصفهان_ ایرنا _ فرماندار خور و بیابانک از نبود اداره تعزیرات حکومتی در این شهرستان انتقاد کرد و خواستار راه اندازی این اداره شد.

عباس نظام الاسلامی روز چهارشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خور و بیابانک افزود: لازمه برخورد قاطع با گرانفروشان و متخلفان، فعالیت مستمر تعزیرات حکومتی برای بازدارندگی و جلوگیری از تخلف است.

وی گفت: حضور بازرسان و ناظران برای کنترل بازار، موجب دلگرمی مردم می‌شود و نتیجه بازرسی ها باید برای شهروندان ملموس باشد.

نظام الاسلامی افزود: با وجود کشف کالاهای قاچاق و بازرسی مستمر اصناف، بدلیل نبود قاضی تعزیرات در خور و بیابانک، پرونده های این شهرستان برای رسیدگی به نایین انتقال می یابد.

فرماندار خور و بیابانک ادامه داد: پیگیری می‌کنیم تا با راه اندازی این اداره در خور و بیابانک، پرونده‌ های گرانفروشی و تخلف واحدهای صنفی؛ در خود شهرستان رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: خدمت رسانی به مردم  با مستقر شدن دائمی اداره تعزیرات در شهرستان خور و بیابانک تسهیل می یابد.

نظام الاسلامی همچنین بکارگیری نیروهای بسیج براب اجرای طرح های نظارتی در شهرستان را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی، صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و بسیج شاهد کنترل قیمت ها در بازار و رضایت مردم باشیم.

وی به ضرورت نظارت و کنترل قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم اشاره کرد و هشدار داد: با متخلفان و افرادی که بصورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت می کنند برخورد می شود.

** ضرورت وجود پدافند غیرعامل در زیرساخت ها و طرح های عمرانی خور و بیابانک

فرماندار خور و بیابانک همچنین امروز در شورای پدافند غیرعامل این شهرستان بر لزوم توجه بیشتر مسوولان به رفع نقاط آسیب پذیر تاسیسات آب، برق، گاز و مخابرات در مواقع  بحران تاکید کرد.

نظام الاسلامی افزود: باید با مقاوم ‌سازی ساختمان‌ها و تقویت زیرساخت های شهرستان در برابر تهدیدات، شاهد کاهش خسارت‌های  ناشی از این تهدیدات و حوادث باشیم.

وی پایش دائمی تهدیدات و جمع آوری اطلاعات و شناخت نقاط ضعف و تلاش برای ترمیم و رفع نقاط ضعف را از وظایف دستگاه های اجرایی دانست و گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل در ساخت و سازها باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا در زمان وقوع حوادث، تلفات و خسارت‌های جانی و مالی به حداقل کاهش یابد.

وی رعایت اصول پدافند غیرعامل را مهمترین راه پیشگیری و مقابله با تهدیدات عنوان کرد و افزود: حفظ آمادگی و تاب آوری در شرایط بحرانی یکی از عوامل برون رفت از این شرایط است.

فرماندار خور و بیابانک همچنین تقویت زیرساخت های شهری و سیل بندها برای مقابله با سیلاب در این شهرستان را خواستار شد.

 وی با بیان اینکه وقوع حادثه زمان مشخص ندارد، تاکید کرد: کوتاهی در زمینه خدمات رسانی و رفع مشکلات از هیچ مدیری در این شهرستان پذیرفته نیست.

فرماندار خور و بیابانک تصریح کرد: ایمن سازی و حفاظت جامعه در مقابل تهدیدات دشمن نیازمند نهادینه سازی پدافند غیرعامل است.

شهرستان خور و بیابانک در۴۲۰ کیلومتری شرق شهر اصفهان و در قلب کویر مرکزی ایران واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها