کارتونیست‌های ۵۰ کشور دنیا در ششمین جشنواره هنر مقاومت شرکت کردند

تهران- ایرنا- دبیر بخش کارتون ششمین جشنواره بین‌المللی هنر مقاومت با اشاره به کیفیت بالای آثار دریافتی جشنواره در بخش کارتون گفت: بیش از هزار اثر از ۵۰ کشور دنیا به دست دبیرخانه این رویداد رسیده است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه خبری حوزه هنری، سید مسعود شجاعی‌طباطبایی در نشست داوری آثار بخش کارتون ششمین جشنواره بین‌المللی هنر مقاومت گفت: بخش کارتون ششمین جشنواره بین‌المللی هنر مقاومت با دو موضوع «افول آمریکا» و «ما کرونا را شکست می‌دهیم» در حال برگزاری است.

شجاعی‌طباطبایی ادامه داد: بخش کارتون ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت در نظر دارد تا این فروپاشی نظام سلطه را با عنوان «افول آمریکا» در معرض دید جهانیان بگذارد.

وی افزود: دبیری این بخش از جشنواره به عهده من گذاشته شده است و داوری این بخش هم با حضور علیرضا ذاکری، مجید خسروانجم و محمدعلی رجبی در حال انجام است.

شجاعی‌طباطبایی ادامه داد: کیفیت آثار دریافتی ششمین جشنواره هنر مقاومت در بخش کارتون بسیار خوب است. بیش از هزار اثر از ۵۰ کشور دنیا به دست دبیرخانه این رویداد رسیده است.

دبیر بخش کارتون ششمین جشنواره بین‌المللی هنر مقاومت افزود: نگاه هنرمندان شرکت‌کننده با موضوع «افول آمریکا» بسیار جالب و مورد توجه بود، چرا که به روز و پویا است. موضوع کرونا و مقاومت کادر درمان و اهالی پیرامون آن نیز بسیار مورد استقبال هنرمندان سراسر دنیا قرار گرفته است و با ایده‌های نو و جذاب به این موضوع پرداخته‌اند.

 ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت در هشت بخش توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح، بهمن‌ماه در تهران برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =