۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84193101
۰ نفر

برچسب‌ها

شش تروریست در منطقه قفقاز روسیه کشته شدند

مسکو- ایرنا - کمیته ملی ضدتروریستی روسیه از کشته شدن شش تروریست مسلح ازجمله سرکرده تروریست های منطقه قفقاز در جمهوری چچن در جریان یک عملیات نیروهای پلیس خبر داد.

به گزارش ایرنا، کمیته ملی ضدتروریستی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که اسلان بوتوکایف سرکرده کشته شده تروریست ها در حادثه تروریستی در فرودگاه داماددووا در مسکو در سال ۲۰۱۱میلادی و نیز چند عمل تروریستی دیگر در قلمرو روسیه دست داشته است.  

حادثه تروریستی در فرودگاه بین المللی داماددووا در جنوب مسکو روز ۲۴ ماه ژانویه سال ۲۰۱۱ رخ داد و بر اثر انفجاری که توسط تروریست انتحاری انجام گرفت ۳۷ نفر از اتباع روسیه و چند کشور دیگر کشته و بیش از ۱۷۰ تن دیگر مجروح و مصدوم شدند.  

رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن امروز در مورد کشته شدن شش تروریست در این منطقه قفقاز شمالی گفت که گروه تروریست ها به رهبری اسلان بوتوکایف و پنج نفر دیگر متلاشی شد و به این ترتیب کار شبکه تروریست ها در منطقه قفقاز روسیه یکسره شده است.

به گفته وی این گروه توانسته بود دو بار از میدان نبرد متواری شود و سومین بار در جریان عملیات هنگ نیروهای ویژه پلیس چچن به نام احمد قدیروف در منطقه کتر یورت این جمهوری به دام نیروهای امنیتی افتادند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اجرای موفقیت این عملیات علیه تروریست ها را به رمضان قدیروف تبریک گفت و از هنگ ویژه پلیس چچن به نام احمد قدیروف قدردانی کرد.

به گزارش برخی رسانه های روسی، اسلان بوتوکایف رهبر این گروه، فرمانده تروریست های منطقه قفقاز بود که با گروه تروریستی داعش هم بیعت کرده بود.  

منطقه قفقاز که جمهوری چچن در آن واقع شده به تازگی ناآرام شده است.

آخرین مورد برخورد مسلحانه در این منطقه روز هفتم دی ماه رخ داد و دو نفر مسلح به سلاح سرد در مرکز گروزنی پایتخت چچن به ماموران پلیس حمله کردند که در جریان آن دو مامور و افراد مهاجم (در جریان تیراندازی) کشته شدند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این عمل تروریستی را برعهده گرفت.

روز ۲۱ آذر ماه نیز منابع خبری روسی از وقوع حمله انتحاری در نزدیکی ساختمان سازمان امنیت فدرال روسیه در جمهوری کاراچایوو چرکسیا در منطقه قفقاز شمالی روسیه خبر دادند که بر اثر آن شش نیروی پلیس زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان