اخبار مناطق تهران؛ آغاز بکار دومین پویش آزادی مادران زندانی

تهران- ایرنا- شهردار منطقه پنج از آغاز به کار دومین پویش آزادی مادران زندانی خبر داد و اعلام کرد: معتقدیم آزادی یک مادر به «نجات خانواده و نجات جامعه» منجر می‌شود و امیدواریم با مشارکت همه شهروندان مادران زندانی جرایم مالی تا نوروز ۱۴۰۰ به کانون گرم خانواده بازگردند.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه پنج تهران، محمود کلهری روز چهارشنبه گفت: سال ۹۸ همزمان با ایام فاطمیه پویش آزادی مادران زندانی به راه افتاد و با برگزاری جشن گلریزان در منطقه ۵ تعدادی از مادران زندانی استان تهران، آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.

وی افزود: امسال نیز برای رهایی مادران زندانی در تلاشیم تا با کمک مسئولان منطقه، خیران، سازمان زندان‌ها و نهادهای حقوقی و قضایی این مهم را انجام دهیم.

شهردار منطقه پنج با بیان اینکه یکی از رسالت های شهرداری ها حمایت از آسیب دیدگان و پیشگیری از آسیب های بعدی برای ایشان است تاکید کرد: شهرداری حسب رسالت اجتماعی خود در این زمینه می تواند به خوبی نقش آفرینی کند و با کنارهم قرار دادن طیف های مختلف مخاطبین خود، با تقویت حس همدلی در میان شهروندان و انجام امور اجتماع محور مشکلات شهروندان آسیب دیده را بصورت پویش های مردمی برطرف کند.

وی درباره فعالیت‌های منطقه پنج در زمینه حمایت کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از بانوان سرپرست خانوار گفت: شهرداری منطقه پنج تاکنون با زیرساخت های تخصصی در زمینه گرمخانه های بانوان و آقایان، مدرسه کودکان کار، مراکز مهارت آموزی و اشتغال زنان (پنج مرکز کوثر فعال)، مراکز سلامت محور، راه اندازی آموزش و ورزش های تیمی و حرفه ای برای کودکان و بویژه کودکان کار و سایر زیرساخت های اینچنینی گام های موثر و ماندگاری در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش توان اشتغال و معیشت زنان سرپرست خانوار، و سلامت شهروندان برداشته است.

به گزارش ایرنا، این پویش همزمان با وفات حضرت فاطمه (س) در منطقه ۵ آغاز و در سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) به پایان می رسد و طبق پیش بینی های صورت گرفته مادران زندانی، نوروز سال ۱۴۰۰ از زندان آزاد می‌شوند.

همچنین روز گذشته و با حضور خیران، معتمدین و متنفذین این منطقه و با رونمایی از پوستر این رویداد، دومین دوره پویش مردمی آزادی مادران زندانی آغاز به کار کرد.

اجرای دو طرح همیار آتش نشان و حامی ایمنی در منطقه ۱۹

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از اجرای طرح های آموزشی با محوریت نکات ایمنی ویژه شهروندان این منطقه خبر داد.

مهدی بصیری در توضیح این خبر گفت: این طرح ها با عناوین «همیار آتش نشان» و «حامی ایمنی» همزمان با سالروز حادثه پلاسکو و با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در محلات این منطقه آغاز شده است.

وی هدف از طرح آموزشی همیار آتش نشان را آموزش و تربیت نیروی انسانی داوطلب به منظور پیشگیری و مقابله با حریق عنوان کرد و افزود: این آموزش ها به صورت حضوری ویژه داوطلبان محلی برگزار و طی آن شرکت کنندگان با تجهیزات آتش نشانی، روش های پیشگیری از آتش سوزی، انواع آتش سوزی ها و نیز روش های مختلف اطفاء حریق آشنا می شوند.

بصیری ادامه داد: طرح آموزشی حامی ایمنی نیز با مشارکت آموزش و پرورش منطقه ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی بصورت مجازی اجرا می شود که آشنایی با شماره اضطراری سازمان آتش نشانی۱۲۵، اصول اولیه ایمنی و پیشگیری از خطر آتش سوزی، مواد مشتعل شونده، مثلث آتش و رعایت نکات ایمنی در طبیعت از عناوین این دوره  آموزشی است و همچنین در پایان آزمون نهایی برگزار و شرکت کنندگان حکم حامی ایمنی دریافت می کنند.

سرپرست شهرداری منطقه ۲ با حضور شهردار تهران معارفه شد

 شهردار تهران در مراسم آئین معارفه سرپرست شهرداری منطقه ۲ بر برنامه ریزی صحیح، شناسایی ظرفیت ها، ارتقا مشارکت و تحقق خواسته های شهروندان تاکید کرد.

پیروز حناچی، در این مراسم گفت: راهبردهای مدیریت شهری در اداره امور شهر به نحوی است که همه شهروندان از مواهب شهر به تساوی بهره مند شوند و همه برنامه ها می بایست معطوف این راهبرد باشد.

وی افزود: از سال گذشته تغییر رویکردی در تدوین بودجه و برنامه ریزی داشتیم و لایحه جدیدی  تحت عنوان  پروژه مقیاس محلی در برنامه ریزی اضافه شده است و فرصت جدیدی را به وجود آورده است که نیازمند اعتبار سنگینی نیست و براساس مطالعات مشاوران و درخواست مردم در مقیاس محله اجرا می شود و می تواند افرایش رضایتمندی شهروندان را موجب شود.

حناچی با اشاره به برنامه ریزی بلند مدت مدیریت شهری برای  ایجاد شهر با کیفیت و زیست پذیر گفت: ریل‌گذاری در این زمینه صورت گرفته است و تلاش می کنیم با رفع موانع  و نزدیک شدن به این برنامه ها، این اتفاق خوب ادامه پیدا کند.

شهردار تهران گفت:  درحال حاضر می توانیم ادعا کنیم که به اجرا ی طرح تفصیلی نزدیک شده ایم چرا که خارج از طرح تفصیلی پروانه صادر نمی شود.

وی درادامه آلودگی و هوا و ترافیک را دو چالش اصلی شهر تهران برشمرد و گفت: رفع این مساله  نیازمند مشارکت دولت  و مردم است، دولت می تواند با توسعه حمل و نقل عمومی و شهروندان با  استفاده حداقلی از خودروهای شخصی  می توانند دراین زمینه نقش آفرین باشند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه  مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل برنامه دارد گفت:  در این زمینه  قراردادی با شرکت ایران خودرو برای تامین ۲۵۰دستگاه اتوبوس و مینی بوس بسته شده است که نیمی از آنها تحویل و  ما بقی نیز دربهمن ماه تحویل داده می شود.

 حناچی در ادامه با اشاره به اینکه منطقه دو از ظرفیت های فراوانی برخوردار است بر برنامه ریزی صحیح، شناسایی ظرفیت ها، ارتقا مشارکت و و تحقق خواسته های شهروندان تاکید کرد و گفت: ساماندهی رود دره درکه و محله اسلام آباد و ادامه بوستان گفتگو از جمله پروژه های عمرانی کلان شهر تهران است  و می تواند اتفاق خوبی را برای شهرو شهروندان تهرانی را رقم بزند.

در این نشست حسن صفات با حکم شهرار تهران به عنوان  سرپرست شهرداری منطقه دو منصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها