۷۶۰ هکتار از اراضی استان تهران به زراعت چوب اختصاص یافت

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به رونق زراعت چوب در این استان اعلام کرد: امسال ۷۶۰ هکتار از اراضی استان تهران به زراعت چوب اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، علینقی حیدریان روز چهارشنبه که در جلسه شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در سال جاری طرح زراعت چوب بصورت مشارکتی در سطح استان تهران اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: در راستای اجرای طرح ۹ در ۹۹ و اقدامات جهشی، پایش مراتع و اجرای طرح های مرتعداری تلفیقی با محوریت تولید و پرورش گیاهان داروئی به جد دنبال شود.

حیدریان، بلوک بندی اراضی ملی را از دیگر اقدامات محوری سال جاری برشمرد و افزود: به منظور ارتقاء ضریب حفاظتی، اقدامات بلوک بندی اراضی ملی در سطح استان تهران انجام شده است و حفاظت هر بلوک با توجه به ارزش افزوده اراضی و وضعیت پوشش گیاهی به مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی تحویل خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران پیگیری پرونده های مطروحه در مراجع قضائی، ارتباط مستمر با دادستان‌ها و مقامات قضائی و اجرای احکام صادره مبنی بر رفع تصرف عرصه های ملی را مورد تأکید قرار دارد.

کاداستری شدن ۵۰۰هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران

 وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اجرای طرح جامع کاداستر در استان تهران از سرعت مناسبی برخوردار است و با توجه به تعامل خوب بین ادارات ثبت و منابع طبیعی پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاداستری شدن عرصه های ملی و صدور اسناد تک برگ به ۵۰۰ هزار هکتار برسد.

حیدریان خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که به عنوان اولویت برای این اداره کل مطرح است احداث بوستان های روستایی است که در این خصوص مسئولان منابع طبیعی شهرستان ها لازم است با هماهنگی هرچه بیشتر دهیاری ها نسبت به انجام آن اهتمام داشته باشند.

مساحت مراتع استان تهران بیش از  ۹۱۹ هزار هکتار است که از این میزان حدود ۶۰ هزار هکتار آن مساحت جنگلی است.

همچنین این استان دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =