نمایش فیلم کوتاه «مصطفی» در جشنواره فیلم کلکته

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری و تهیه‌کنندگی پیمان شاه‌محمدی در جشنواره‌ای در کلکته هند حضور می‌یابد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم کوتاه مصطفی به کارگردانی علیرضا تیموری پس از حضور در جشنواره گانداهارای پاکستان، این بار در کلکته هندوستان به رقابت می پردازد. حضور در دومین جشنواره مستقل فیلم کلکته/ International Kolkata Short Film Festival از ۱۸ تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۹ دی تا ۵ بهمن) دومین حضور بین المللی مصطفی در سال ۲۰۲۱ میلادی است.

پیمان شاه محمدی یکی از تهیه کنندگان و پخش کننده بین المللی فیلم کوتاه مصطفی در این باره توضیح داد: کلکته شهر فرهنگی غنی در هند بوده که مرکز گردهم آیی بسیاری هنرمندان جوان و شخصیت های مهم دیگر مربوط به صنعت فیلم است. هدف جشنواره بین المللی IKSFF ۲۰۲۱ توانمندسازی فیلم های کوتاه کشورهای مختلف و پرورش رشد فیلم سازان تازه متولد شده است.

وی ادامه داد: این جشنواره زمینه‌ای برای الهام بخشیدن به فیلمسازان حرفه ای همچنین جوان فراهم می کند و به آنها فرصت تعامل و تبلیغات فیلم کوتاه در سطح بین المللی می دهد. 

یک فیلم ایرانی دیگر نیز در کنار مصطفی در فهرست آثار برگزیده جشنواره کلکته به چشم می خورد؛ لبخند ماسک که دومین تجربه عباس غزالی در مقام کارگردانی فیلم کوتاه به شمار می‌رود.

فیلم کوتاه مصطفی به کارگردانی علیرضا تیموری و با همراهی سازمان فیلم منطقه جنوب و فیلم اینستیتوت سوئد، در ایران ساخته شده است که در روزهای گذشته نیز در جشنواره گانداهارا پاکستان به نمایش در آمد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مصطفی (مرد افغان) به همراه خانواده در ایران زندگی می کند. این خانواده شناسنامه و هویت اجتماعی و مدنی ندارند. نداشتن هویت برای این خانواده دردسرساز می شود.

این فیلم محصول مشترک و همکاری هنرمندان سه کشور سوئد، ایران و افغانستان است.

انتخاب در چهلمین دوره فستیوال بین المللی گوتنبرگ سوئد، برنده تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم در فستیوال رومی استکهلم سوئد، راه یافته به بخش کرنر فستیوال بین المللی کن فرانسه و نمایش در دومین جشنواره گانداهارای پاکستان، در کارنامه «مصطفی» به چشم می خورد.

در فیلم مصطفی سید سیف الاسلام هاشمی، فریبا طالبی، معصومه مرادی، محمد جبارنیا، مجید ملک پور، زینب هاشمی، حسن حیدری و داریوش فضلی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 علاوه بر پیمان شاه‌محمدی که تهیه‌کننده، مجری طرح، مشاور کارگردان، تدوینگر و برنامه ریز فیلم است، علیرضا تیموری و کُرنلیا اسوِنسون نیز تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم بین المللی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار فرهنگ