امام جمعه اصفهان: دستاوردهای نظام اسلامی تبیین شود

اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: همزمان با دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی و رشادت‌های رزمندگان نظام جمهوری اسلامی برای عموم مردم به ویژه نسل جوان تبیین و تشریح شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور استاندار و جمعی از مسوولان در دفتر کارش افزود: این روزها فرصتی است تا مردم به ویژه جوانان و نوجوانان بیش از پیش با انقلاب اسلامی آشنا و رشادت ها، شهدا و تلاش هایی که برای استقلال و آزادی این آب و خاک داده شده را شناخته و قدردان باشند.

وی با اشاره به اذعان دشمنان انقلاب نسبت به پیشرفت ایران اسلامی با وجود تحریم‌های سخت، اظهارداشت: دشمنان اعتلای نظام را دیده و از این توسعه ها می ترسند اما در داخل  باید مردم  نسبت به دستاوردها و پیشرفت‌های نظام اسلامی آگاه شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ایران گفت: دشمنان ما که سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران انجام داده‌اند، اذعان دارند که تحریم‌ها بر روی ایران اثرگذار نبوده است و جمهوری اسلامیتوانسته است به حرکت خود ادامه دهد.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام‌الله دهه فجر افزود: همه دولت‌ها  بر اساس خدمات و تلاش های خود دستاوردهایی داشته‌اند البته با تدبیر بهتر، اقدامات بسیار بیشتری انجام می‌گرفت که لازم است تمامی خدمات و دستاوردهایی نظام در ایام‌الله دهه فجر برای مردم تبیین شود.

وی در بخشی از سخنان خود به سالروز شهادت جضرت زهرا و مقام آن بانو و همسرش امیرالمؤمنین(ع) در احادیث اشاره کرد و گفت:  امام خمینی(ره) می‌فرمایند اگر فاطمه زهرا(س) مرد بود، بدون شک جزو پیامبران الهی قرار می‌گرفت و بنا بر فرموده پیامبر اسلام(ص)، حضرت زهرا(س) نخستین شخصی است که وارد بهشت می‌شود.

دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه این نشست با اشاره به جایگاه ویژه اصفهان در عرصه‌های مختلف کشور اظهار داشت: برای بزرگداشت دهه فجر باید به سه حوزه توجه کنیم که گرامیداشت ۲۲ بهمن مثل دیگر مناسبت های مذهبی نبه عنوان سرآغاز حکومت الله بر جهان و انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی بر خوردار است.

نصرت‌الله لطفی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ۲۲ بهمن را عید اسلامی بزرگ می‌دانند، افزود: نمایش مردم‌سالاری دینی و آثار و برکات آن در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن و ایجاد انگیزه و انسجام در نیروهای خودی از دستاوردهای بزرگداشت ۲۲ بهمن است.

وی با بیان اینکه دهه فجر امسال با ایام میلاد حضرت زهرا(س) هم‌زمان است، خاطرنشان‌کرد: بر این اساس نشاط و شادابی در جامعه جاری و این روزها به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برنامه‌های امسال دهه فجر و رعایت شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، گفت: تاکیدی بر تعطیلی برنامه های انقلاب اسلامی و مذهبی از ابتدای شیوع این بیماری در کشور نداشته ایم  و اجرای فعالیت ها متناسب با  اقتضائات روز و پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشتی بوده است.

وی اضافه کرد: طنین‌انداز شدن نوای «لبیک یا حسین» شب عاشورا، اجرای نورافشانی نیمه شعبان و زیارت اربعین در سراسر کشور هر ساله انجام می‌شود.

لطفی با اشاره به تشکیل ۲۴ کارگروه در استان‌ها با حضور ارگان‌های دولتی و مردمی گفت: همه برنامه‌های دهه فجر  مثل سال‌های گذشته متناسب با شرایط روز اجرا و راهپیمایی خودرویی برای ۲۲ بهمن به جای تجمع مردمی در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها