فرماندار: مشکلات بهداشتی میدان دواب بوکان به سرعت برطرف شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار بوکان گفت: میدان دواب این شهرستان با وجود مزیت‌هایی که دارد، مشکلات زیادی را به ویژه در حوزه بهداشتی به وجود آورده است که باید چاره اساسی برای رفع آن پیدا کرد.

محمد امین‌زاده روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان بوکان اظهار داشت: بازار دواب این منطقه یکی از ظرفیت‌های خوب این شهرستان و از بزرگترین بازارهای خرید و عرضه دام زنده در منطقه است ولی با مشکلاتی مواجه است که باید  از سوی مسوولان رفع شود.

وی ادامه داد: مشاغل زیادی به واسطه این میدان توسط افراد مختلف ایجاد شده است که فاقد حداقل استانداردهای لازم و بهداشتی هستند.

 فرماندار بوکان بیان کرد: با تشکیل گشت مشترک و اتخاذ تصمیمات لازم در طول هفته‌های آینده، انتظار داریم شاهد بهبود وضعیت موجود و رعایت موارد بهداشتی در این مکان باشیم.

امین زاده با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات مورد اشاره ناشی از سنتی بودن میدان دواب است، ادامه داد: ایجاد میدان دواب صنعتی در دستور کار قرار گرفته است که ضروری است با انجام فرآیندهای لازم و دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، نسبت به ایجاد و راه‌اندازی آن اقدام شود.

 وی بحث سلامتی مردم را مساله‌ای غیرقابل چشم‌پوشی عنوان کرد و اظهار داشت: پاسداری از سلامت آحاد جامعه وظیفه هم ما مسوولان ست و ادارات متولی برای حل این مسائل و مشکلات باید راهکارهای لازم را ارائه دهند.

در ادامه این جلسه مواردی از قبیل تشکیل ستاد بزرگداشت هفته زن، اجرای طرح نهضت ملی هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه) نیز مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

میدان دواب بوکان یکی از میادین بزرگ غرب کشور است که گوشت استان‌های تهران، قم و دیگر شهرهای پرجمعیت کشور را تامین می کند؛ علاوه‌ بر خرید و فروش دام دیگر اقلام زندگی مردم از مواد غذایی گرفته تا اثاثیه منزل در حاشیه این بازار نیز خرید و فروش می‌شود.

هر هفته بیش از سه هزار راس دام سبک و ۵۰۰ راس دام بزرگ وارد این بازار شده و مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =