۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84192980
۰ نفر

برچسب‌ها

۴.۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی در خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی گفت: این شرکت تا پایان آذر ماه امسال ۴.۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی توزیع کرد که بخشی از آن از طریق خط لوله و بخشی نیز از طریق خودروهای نفت کش بوده است.

علی اصغر اصغری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این شرکت یکی از سی و هفتمین شرکتهای پخش کشور است که روزانه ۱۲ میلیون لیتر انواع فرآورده‌ نفتی تامین می‌کند.

وی ادامه داد: از آنجا که خراسان رضوی با مبادی تامین فرآورده‌های نفتی فاصله دارد، در صورتی که در تامین از طریق ناوگان حمل و نقل مشکلی ایجاد شود، سوخت رسانی به استان با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی گفت: مشهد دومین کلانشهر کشور است که سامانه سوخت رسان پیدو در آن ایجاد شده و سوخت رسانی به صورت سیار در شهر انجام می‌گیرد و نیاز به مراجعه به جایگاه‌های سوخت رسانی نیست که این مهم در کاهش هزینه‌های درونشهری و رفت و آمدها موثر است.

وی افزود: از چند سال قبل جایگاه توزیع بنزین یورو ۴ در ۵۰ کیلومتری مشهد ایجاد شده و از این محل بنزین لازم به نیروگاه‌ها اختصاص یافته است.

اصغری ادامه داد: تا پایان ۲۰ دی ماه امسال حدود ۹۷۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ به نیروگاه‌های خراسان رضوی اختصاص یافت که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۶۷۰ میلیون لیتر بود که نشان می دهد فرآورده بیشتری در این مدت به نیروگاه‌ها اختصاص یافته است.

وی گفت: در ۹ ماه امسال ۹۰ میلیون لیتر نفت سفید، ۶۰ هزار تن گاز مایع، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر نفت گاز و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر بنزین و مقداری نیز نفت کوره در خراسان رضوی مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی بیشترین توزیع فرآورده در خراسان رضوی طی ۹ ماه امسال را مربوط به بنزین دانست و گفت: توزیع گاز مایع در این مدت معادل کل سال گذشته بوده و تلاش شده است محدودیتها در تامین گاز طبیعی صنایع و نیروگاه‌ها با سوخت مایع جبران شود.

وی افزود: تامین نفت کوره یا مازوت برای صنایع و نیروگاه‌ها نیز از طریق ریلی و نفت کشها در حال انجام است و هیچ مشکلی در تامین این فرآورده وجود ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =