فرماندار: نوسازی ناوگان راهداری آستانه اشرفیه ضروری است

رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه بر لزوم نوسازی ناوگان راهداری و آمادگی دستگاه های اجرایی این شهرستان به منظور مقابله با هرگونه بحران احتمالی ناشی از بارش برف تاکید کرد.

حمید رضایی عصر چهارشنبه  در جلسه ستاد مشترک پدافند غیر عامل و مدیریت بحران این شهرستان  در محل فرمانداری آستانه اشرفیه ، با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در روزهای پایانی هفته اظهار داشت: به منظور مقابله با هرگونه بحران ناشی از برف ، ضروری است تا کلیه دستگاه های اجرایی با تدابیر لازم آماده باشند.

وی آماده سازی امکانات ، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی را در منطقه با اهمیت عنوان و خاطر نشان کرد: همچنین کلیه نیروهای عملیاتی و امداد و نجات بایستی آمادگی لازم را جهت مقابله با هرگونه بحران احتمالی داشته باشند .

وی تاکید کرد: کلیه دستگاه های متولی و اعضای ستاد مقابله با بحران این شهرستان ، باید برنامه ریزی و تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات به مردم در زمان بارش برف داشته باشند .

رضایی همچنین آمادگی دهیاران را در مقابله با هرگونه بحران احتمالی بارش برف در مناطق روستایی ضروری دانست و یادآور شد: انتظار می رود دهیاران  با بهره گیری از ظرفیت های موجود در مناطق روستایی خود ( همچون تراکتور ) نسبت به بازگشایی معابر اقدام و همکاری لازم را با عوامل ستاد بحران شهرستان داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم حضور مدیران دستگاه های اجرایی در این شهرستان طی دو روز آینده  اظهار داشت: همچنین ضروری است کلیه ادارات و اقشار مختلف مردم با استفاده بهینه در مصرف  آب ، برق و گاز صرفه جویی کنند.

فرماندار آستانه آشرفیه بر لزوم نظارت ویژه بر اصناف و بازار این شهرستان در زمان بارش برف نیز اشاره  و تصریح کرد: تمامی فروشگاه ها ، نانوایی ها( ۱۹۳ نانوایی )  موظفند در زمان بحران احتمالی بارش برف خدمات لازم به مردم ارائه دهند.

رضایی از دستگاه های نظارتی  خواست تا با فروشگاه ها و مراکز خدماتی که در زمینه خدمات رسانی به مردم کوتاهی می کنند برخورد قانونی انجام دهند.

وی همچنین یادآور شد: بیش از ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات این منطقه به منظور مقابله با هرگونه بحران احتمالی ناشی از بارش برف آماده است .

رضایی افزود:  این تعداد ماشین آلات در اختیار دستگاه های دولتی ،دهیاری ها و بخش های خصوصی قرار دارد و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش های خصوصی، نیروهای بسیجی ، گروه های جهادی در دستور کار ستاد مدیریت بحران این شهرستان قرار دارد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها