۵۳ اسیر فلسطینی از ابتدای ماه جاری میلادی به کرونا مبتلا شدند

تهران-ایرنا- انجمن اسرای فلسطین امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای از ابتلای ۱۵ اسیر در بند رژیم صهیونیستی، به ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد شمار اسرای مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای ماه جاری میلادی (ژانویه ) به ۵۳ نفر رسیده است .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از فلسطین الان، انجمن اسرای فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با شناسایی ۱۵ مورد دیگر از فلسطینیانی که در داخل زندان‌های اسرائیلی دچار ویروس کرونا شده‌اند، تعداد اسرای مبتلا به این ویروس در ماه جاری میلادی به ۵۳ نفر افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است: این افراد در پی نمونه‌برداری تصادفی از تمام بخش‌های زندان شناسایی شدند که این امری فاجعه بار است.

انجمن اسرای فلسطین در بیانیه خود همچنین از سازمان بهداشت جهانی و کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست تا فورا و به شکل جدی برای آزادی اسرای بیمار به ویژه افراد مسن تلاش کنند.

در همین حال، مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که یکی از این اسرا، «فتحی نجار» اسیر ۵۳ ساله فلسطینی است که در زندان صحرایی النقب به کرونا مبتلا شد.

بنا به این گزارش، فتحی نجار از سال ۲۰۰۲ بازداشت شده است و از چندین بیماری مزمن رنج می برد و وضعیت ناگواری دارد و چندین بار مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

باشگاه اسرای  فلسطین اعلام کرد که اداره زندان النقب، اسیر نجار را به مکانی نامعلوم منتقل کرده است.

از سوی دیگر، سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در مسکو اعلام کرد که تا روز جمعه ۵ هزار دوز واکسن کرونا وارد فلسطین خواهد شد.

عبدالحفیظ نوفل اظهار داشت که محموله واکسن کرونا وارد فرودگاه شده و از آنجا به رام الله منتقل خواهد شد.

وی اشاره کرد که مسئولان فلسطینی در مرحله نخست قراردادی را برای خرید ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا با روسیه به امضا رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار جهان