۱۱ معبر منطقه ۱۳ تهران به نام‌های شهدا مزین شد

تهران - ایرنا- ۱۱ معبر منطقه ۱۳ تهران امروز /چهارشنبه/ با حضور خانواده‌های شهدا، مقام‌های شهرداری منطقه و رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر، تغییر یافت و به نام‌های شهدا مزین شد.

به گزارش ایرنا، آیین تغییر نام ۱۱ معبر در منطقه ۱۳ شهرداری تهران برگزار و «محمدجواد حق‌شناس» رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در این آیین، از ابتکار عمل در خصوص نامگذاری و تغییر نام ۱۱ معبر طی برنامه ای تحت عنوان خیابان شاهد،قدردانی کرد.

وی گفت: در سه سال و نیم  گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران، ۵۰۰ نام بر معابر شهر تهران گذاشته  که  حدود چهل درصد این نام ها به شهیدان تعلق داشته است.  

حق شناس اظهار داشت: متأسفانه تاکنون این خدمات به شهروندان معرفی نشده بود؛ ولیکن امروز خوشبختانه با ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱۳ در معرفی این خدمات، بخشی از صدها وظیفه مدیریت شهری که مغفول واقع شده بود، به صورت زیبا و بی بدلیلی به نمایش گذاشته شد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه، آئین نامگذاری معابر که به ابتکار شهرداری منطقه برگزار شد، نشان داد که با نگاهی نو به ظرفیت ها می توان موقعیت های  جدید  ایجاد کرد، گفت: مزین شدن اسامی شهدا بر معابر شهر به واقع یک نیاز برای پایتخت است تا به محلات هویت ببخشد.

وی با اشاره به سیر تحول نامگذاری معابر که  از قدیم در حیطه اختیارات بلدیه بوده است، گفت : بعد از شکل گیری انقلاب، این شهروندان بودند که نامگذاری  معابر به نام شهدا را آغاز ، و آن را به شهرداری محول کردند، به گونه ای که در سال ۵۷ در پی واقعه ۱۷ شهریور  و  شهادت استاد نجات الهی؛ مردم نام میدان ژاله را به میدان شهدا و خیابان ویلا را به نام شهید استاد نجات الهی تغییر دادند که این اتفاقات باعث توجه به مساله نامگذاری به عنوان  یک ارزش، رویکرد و نیاز شهر شد.

حق شناس با بیان اینکه با برگزاری مراسم این چنینی، دین خود را به خانواده  معظم شهدا ادا می کنیم، اظهار داشت: شهدا برای استقلال، آزادی و اقتدار  جمهوری اسلامی ایران از جان خود گذشتند و اکنون وظیفه ما است که تا جان داریم ضمن پیمان و عهد با شهدا، در این مسیر گام برداشته و وظایف خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.  

«مجتبی شکری»، شهردار منطقه ۱۳ نیز در این آیین  اظهار داشت: تکریم شهیدان و تعظیم در برابر خانواده‌های صبور آنان  موجب ترویج و گسترش فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه است و خانواده شهدا الگوهای ایثارگری هستند.

وی با بیان اینکه با تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، یازده معبر در این منطقه به نام شهدا، نامگذاری و تغییر یافت، گفت: از جمله کوچه ها و معابر ۳۵/۶، غزالی، ۳۷ /۵، ۳۲/۳، سروش، امیدی، ۳۶/۱، ۳۵/۵ در محدوده منطقه ۱۳ به نام شهید مدافع حرم «ابراهیم خلیلی»، «شهرام مساوات»، شهیدان «سعادت آبادی»، «کاشفی»، «سعید صادق منش»، «داوود غیاث آبادی»، «عباس عمادی» و «نصر الله رحمان زاده» نامگذاری شد.

منطقه ۱۳ شهردای تهران، در شرق تهران قرار دارد از شمال به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه یاسینی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =