دولت از شرکت‌های استارتاپی حمایت می‌کند

یزد _ ایرنا _ رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه دولت از شرکت های استارتاپی حمایت می‌کند گفت: رویکرد دولت در سکوی پرتاب، سرمایه‌گذاری و اعطای وام های ارزان قیمت به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

امیر ناظمی روز چهارشنبه در بازدید  از رویداد سکوی پرتاپ در پارک علم و فناوری یزد با اشاره به برگزاری این رویداد افزود: حضور صندوق های ریسک پذیر و شرکت های سرمایه گذاری در این رویداد حائز اهمیت است و دولت نیز حمایت می کند.

وی  اظهار داشت: دولت قرار است این ایده های استارت آپی  در سکوی پرتاپ را انتخاب و روی آنها سرمایه گذاری کند.

 ناظمی با بیان اینکه دولت هیچ انتخابی در این زمینه نخواهد داشت و صرفا  حمایت خواهد کرد افزود: وجود نگاه پیشرو در بین مسئولان استان یزد، عامل موفقیت استان در ایجاد و توسعه اکوسیستم فناوری است.

معاون وزیر ارتباطات، استان یزد را یکی از استان های برتر در حوزه زیر ساخت نوآوری دانست و گفت: نگاه پیشرو، زیر ساخت قوی و حضور فعالان مختلف و با سابقه در حوزه فناوری استان یزد، پیشبرد سریعتر توسعه اکوسیستم فناوری را در این استان رقم خواهد زد.

وی  ادامه داد: رویدادهایی که توسط ۱۰۰ استارت آپ برگزار می شود باید هماهنگ کننده تمام بازیگران این عرصه باشد با تاکید بر اینکه آموزش و سرمایه گذاری نقش جدی ۱۰۰ استارتآپ است.

 ناظمی با اشاره به اینکه شروع فعالیت های ۱۰۰ استارت آپ همزمان با شیوع کرونا بود ولی تاکنون موفقیت و کارآمدی خوب این پلتفرم را شاهد بودیم تصریح کرد: ۱۰۰ استارت باید در حوزه کارگاه های آموزشی هم توسعه یابد.

مجموعا ۲۹۱ شرکت  در رویداد سکوی پرتاب یزد استان یزد ثبت نام کرده بودندکه هیات داوران از مجموع این طرح ها، ۵۸ مورد انتخاب کرد. 

آیین اختتامیه رویداد سرمایه گذاری ۱۰۰ استارتاپ با عنوان « رویداد سکوی پرتاپ در یزد»  دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. 

 پیام رویداد یادشده این است که مسوولان شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان که سال‌ها مشغول فعالیت هستند، ایده‌های خود را تجاری‌سازی کنند، وارد مرحله بزرگتری شوند و جذب سرمایه کنند.

شرکت‌های حاضر در این رویداد اغلب تخصصی اند که علاوه بر آورده مادی فواید غیرمادی نیز برای شرکت های دانش بنیان و نوآور به همراه دارد و مجریان آن با توجه به تبحر و حضور موفقی که در بازار دارند، کمک بسیار خوبی برای شرکت ها هستند. 

 رویداد یادشده با کمک صندوق پژوهش و فناوری یزد و حمایت کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارتاپ و پارک علم و فناوری یزد و برخی نهادها و دانشگاه های استان برگزار می‌شود.

در استان یزد ۴۵۰ شرکت نوآور وجود دارد که ۳۲۰ مورد آنها در پارک علم و فناوری یزد مستقر است. 

 «۱۰۰ استارتاپ » برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی غیرمتمرکز با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی است که فعالیت آن از یک سال گذشته آغاز شد و تلاش می‌کند، فرآیند شتاب‌گیری شرکت های نوپا را پیگیری و تسهیل کند. 

استارتاپ یا شرکت های نوپا، کسب و کاری است که عموماً حول محور فناوری شکل گرفته و ظرفیت رشد بالایی دارد و کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ شرکت نوپا یا کمک نوآور تاکنون به استان های گیلان، قم، اصفهان و کردستان سفر کرده اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha