بیش از ۵۴ هزار واحد مسکونی البرز روی گسل زلزله قرار دارند

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: بیش از ۵۴ هزار واحد مسکونی این استان بر روی گسل زلزله قرار گرفته اند که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز که  با حضور اسماعیل نجار  رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد افزود: یکی از اقدامات در استان به خصوص از زمانی که بنده به عنوان استاندار مشغول به فعالیت شدم، مقابله جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز با هدف اضافه نشدن به نقاط حادثه خیز البرز بوده است.

وی اضافه کرد: به همین منظور تمام مدیران استان در سایه همدلی، تعامل و انسجام در راستای مقابله با بحران ها اقدام لازم انجام داده اند  که مهم ترین فعالیت آنها مدیریت بیماری کرونا بود که موجب شد تا  طبق گزارش سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، البرز روند بسیار خوبی را طی کند.
شهبازی گفت:  همچنین در مدیریت سیل سال ۹۸ با وجود شدت بارندگی ها، خوشبختانه با تدابیری که از پیش اتخاذ شده بود، شاهد خسارات جانی و مالی در البرز نبودیم  و توانستیم  به شهرستان باوی در استان خوزستان کمک رسانی کنیم.

وی ادامه داد: منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی و حوادث ناشی از آن آماده باشیم، از این رو این آگاهی و آمادگی را به مدیران استان داده ایم.

استاندار البرز با بیان اینکه  مانور های بسیاری در حوزه های مختلف استان برگزار شده خاطر نشان کرد: به همین منظور سند کاهش خطر پذیری استان البرز مهیا شده که آن را در اختیار مدیران استان قرار خواهیم داد.

شهبازی در ادامه با بیان اینکه  تاکنون هیچ کدام از درخواست هایم در راستای اهداف توسعه ای استان از مسوولان ملی بی پاسخ نمانده است، گفت: هدف اصلی این نشست آسیب شناسی و مرور و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جهت مقابله با حوادث ناشی از بحران های طبیعی است.

وی ادامه داد: همچنین دراین نشست و در حوزه جغرافیای منطقه مباحث مربوط به فرونشست زمین، نقاط حادثه‌خیز در بحران هایی همچون سیل، زلزله و رانش زمین مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار البرز عنوان کرد: مهمترین مصوبه این جلسه این بود که شرکت گاز استان نسبت به نصب شیرهای قطع گاز در مناطق احداث شده در تبادل گسل اقدام کند.

وی با بیان اینکه ساخت ساختمان مدیریت بحران استان نیز در دستور کار قرار گرفت، گفت: همچنین شهرداری های استان به برخی تجهیزات مقابله با بحران مجهز هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها