۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84192947
۳ نفر

برچسب‌ها

یک کارگردان: تئاتر دفاع مقدس مظلوم واقع شده است

همدان-ایرنا- کارگردان تئاتر و داور جشنواره منطقه‌ای تئاتر «سنگر» در همدان با بیان اینکه تئاتر دفاع مقدس مظلوم واقع شده است تاکید کرد: این بخش از تئاتر نیازمند حمایت جدی است.

«سیدمحمد جواد کبودرآهنگی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تنها با برگزاری چنین جشنواره هایی به موضوع دفاع مقدس پرداخته می شود در حالیکه نیاز به حمایت دارد.

وی اضافه کرد: هنرمندان فعال در عرصه تئاتر دفاع مقدس انسانهای از خود گذشته ای هستند چرا که این آثار تماشاگر عام نداشته و سرگرم کننده نیست.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه تئاتر حدود یکسال به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است اظهار داشت: بعد از گذشت این زمان جشنواره تئاتر به صورت مجازی برگزار شد در حالیکه ویژگی اصلی تئاتر زنده بودن آن است.

کبودراهنگی خاطرنشان کرد: فیلم برداری از تئاتر و به نمایش گذاشتن آن در فضای مجازی و شرکت در جشنواره مجازی را نمی توان تئاتر اطلاق کرد.

وی ادامه داد: با این وجود جشنواره مجازی تئاتر سنگر را به فال نیک گرفته و غنیمت می شماریم چرا که موجب شد گروه های تئاتر تمرینی داشته باشند.

داور جشنواره منطقه‌ای تئاتر «سنگر» گفت: این جشنواره با موضوع دفاع مقدس، شهدای حرم و شهدای مدافع سلامت، مختص نیروهای مسلح برگزار شد بنابراین همه هنرمندان امکان ارسال اثر برای این جشنواره را نداشتند.

کبودراهنگی اضافه کرد: نمی توان از گروه های تئاتر نیروهای مسلح انتظاری داشت چرا که اصل کار این افراد تئاتر نیست با این وجود به سادگی، صداقت و خلوص تئاتر را اجرا، ضبط و به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی گفت: فیلم های ارسالی بازبینی، آثار با یکدیگر مقایسه و  یک کار صحنه ای و یک کار خیابانی انتخاب شد که فردا در آیین اختتامیه این جشنواره آثار منتتخب معرفی، برگزیدگان تجلیل و به جشنواره ملی معرفی می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها