فرماندار به نانوایی‌های نوشهر برای دریافت کارت سلامت ۲ هفته فرصت داد

نوشهر - ایرنا - فرماندار نوشهر از فعالیت جمعی از کارگران فاقد کارت سلامت در نانوایی‌های این شهرستان انتقاد کرد و به متصدیان این مجموعه‌ها ۲ هفته فرصت داد تا نسبت به دریافت کارت سلامت از شبکه بهداشت اقدام کنند.

سعید یزدانی روز چهارشنبه در کارگروه آرد و نان شهرستان گفت : فعالیت این افراد به دلیل نداشتن کارت سلامت خلاف قانون است و در صورت داشتن بیماری های مختلف از جمله ویروسی، سلامت مردم شهرستان را با خطر مواجه می کند.

وی افزود : نانوایی ها محل تجمع شمار زیادی از مردم است و این که ۲۰ درصد کارگران شاغل در این مجموعه ها کارت سلامت نداشته باشند ، قابل قبول نیست .

نوشهر ۱۸۰ واحد خبازی فعالیت دارد که در هر یک از آنها یک تا سه نفر فعالیت دارند.

فرماندار نوشهر همچنین واحدهای خبازی را بر اساس ارزیابی ستاد ملی کرونا متهم ردیف اول گسترش ویروس کرونا معرفی کرد و گفت: نداشتن کارت سلامت از یک طرف و عدم رعایت شیوه های نامه های بهداشی از طرف دیگر باعث گسترش شیوع کرونا در جامعه می شود.

وی افزود: صاحبان واحدهای خبازی باید طوری برنامه ریزی کنند تا این مکان ها به محل شیوع کرونا تبدیل نشود.

یزدانی دریافت پول نقد ، ارائه خدمات به مشتریان بدون ماسک و عدم رعایت فاصله اجتماعی در صف را از جمله تخلفات واحدهای خبازی برشمرد که سبب شیوع کرونا می شود.

وی  از بازرسان مرکز بهداشت و اداره صنعت ، معدن و تجارت خواست برای کنترل واحدهای خبازی حساسیت بیشتری داشته باشد.

طبق گزارش های رسمی طی یک ماه گذشته ۱۹ واحد نانوایی در نوشهر به خاطر رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا به تعزیرات معرفی شدند.

فرماندار نوشهر همچنین با اشاره حمایت دولت در پرداخت تسهیلات بهسازی به واحدهای خبازی ، گفت : دولت برای بهسازی هر یک از واحدهای خبازی مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند .

وی افزود که تاکنون از مجموع ۸۷ واحد خبازی معرفی شده به بانک عامل ، چهار واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند و بقیه هنوز تسهیلاتی دریافت نکرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها