چهار هزار و ۱۶۴ قاچاقچی مواد مخدر در قزوین دستگیر شدند

قزوین- ایرنا- رییس پلیس مواد مخدر استان قزوین گفت: چهار هزار و ۱۶۴ نفر از ابتدایی سالجاری تاکنون در حوزه قاچاق، حمل، نگهداری و فروش مواد مخدر در سطح این استان دستگیر شده اند که علی رغم ویروس کرونا افزایش چهار درصدی داشته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ فرهاد علی بیگی روز چهارشنبه در مراسم امحا بیش از یک تن مواد مخدر در قزوین افزود: این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق کشور به غرب و همچنین هم مرز با مرکز کشور قرار دارد و نیروی انتظامی در بین ده‌ها فعالیت خود یکی از خطیرترین، گسترده‌ترین مأموریت خود را مبارزه با مواد مخدر می داند.

وی اظهار داشت: وظایف پلیس مبارزه با مواد مخدر برقراری نظم و امنیت، برخورد با سوداگران مرگ و برخورد با مجرمان است و پارسال با تدابیر صورت گرفته ، برنامه‌ریزی و اشراف اطلاعاتی بر روی باندهای اصلی توزیع مواد مخدر تمرکز و نقاط آلوده پاکسازی شد.

سرهنگ علی بیگی اظهار کرد: جمع آوری و ساماندهی معتادین متجاهر و پرخطر، استقرار تیم کنترل محور در عوارضی‌ها، کنترل زندانیان آزاد شده، کنترل شهرک‌های صنعتی، گلخانه‌ها و مزارع و مناطق دارای سابقه کشت غیر مجاز در برنامه کاری سالیانه پلیس قرار دارد.

به گفته وی طی سالجاری ۴ تن و ۹۵۳ کیلو انواع مواد مخدر کشف شده است که از این میزان ۲ تن و ۹۳۷ کیلو تریاک، ۸۱ کیلو گرم حشیش،۶۹۳ کیلو گرم هروئین و ۵۷ کیلوگرم شیشه بوده که نسبت به سال قبل ۹۸ افزایش ۴۱ درصدی داشته است.

وی به پاکسازی نقاط آلوده در سطح استان اشاره کرد و گفت : طرح اتقای اجتماعی در ۷۲۰ مرحله اجرا شده که پاکسازی نقاط آلوده، جمع آوری معتادین و مبارزه با خرده فروشان از جمله این اقدامات بوده است.

سرهنگ علی بیگی به اجرای دو طرح بزرگ مبارزه با مواد مخدر در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود : دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر در یک اقدام مسلحانه که دو نفر از همکاران ما را در خراسان جنوبی به شهادت رسانده بود و یک محموله قاچاق با ۵۷۰ کیلوگرم هرویین و ۸۸۰ کیلوگرم تریاک که در یک دستگاه تریلی جاسازی شده بود از اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین است.

وی افزود :  نیروی انتظامی این توانایی را داد که طی ۴۸ ساعت تمام معتادان استان قزوین را جمع آوری کند که متاسفانه کمبود کمپ ماده ۱۶ و محدودیت های کرونایی از جمله مشکلات اجرای این طرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها