کاراکاس تحریم‌های دقیقه ۹۰ دولت ترامپ علیه ونزوئلا را محکوم کرد

تهران-ایرنا- وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه ای فهرست جدید منتشره از سوی خزانه داری دولت دونالد ترامپ را که در آخرین ساعات و دقایق عمر این دولت علیه مردم ونزوئلا اعلام شده است، محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر منطقه خبرگزاری اسپوتنیک در آمریکای لاتین، وزارت خارجه ونزوئلا در این بیانیه آورده است :دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا تجاوز از سر استیصال دولت دونالد ترامپ علیه مردم ونزوئلا را در روزهای پایانی ریاست جمهوری اش محکوم می کند.

پیشتر وزارت خزانه داری آمریکا فهرستی ترکیبی مربوط به تحریم های روسیه، یمن و ونزوئلا و مبارزه با تروریسم را منتشر کرده بود.

دور جدید تحریم های ونزوئلا شامل سه فرد، ۱۴ شرکت و ۶ کشتی است که گفته می شود «با شبکه ای که تلاش می کرد تحریم های بخش نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا را دور بزند، در ارتباط بوده اند.»

جو بایدن اعلام کرده آماده مذاکره با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا است.

این در حالیست که دولت ونزوئلا لغو تحریم ها را به عنوان شرط مذاکره با واشنگتن در دولت بایدن اعلام کرده است.

«خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که بخت بیشتری برای پذیرفته شدن در دولت ترامپ داشت، از سال ۲۰۱۹ میلادی  خود را رئیس جمهوری خودخوانده معرفی و مادورو را به تقلب در انتخابات ۲۰۱۸ متهم کرد.وی با این حال هنوز نتوانسته است در داخل ونزوئلا از حمایت کافی برخوردار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان