ستاد مدیریت بحران آستارا برای مهار مشکلات برف آماده می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از دستگاه‌های اداری و امدادی خواست، با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش برف و کاهش چشمگیر دما، با نیروهای انسانی و ماشین‌آلات خود برای مهار و مدیریت مشکلات احتمالی آماده باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری آستارا اظهار کرد: مرخصی مدیران دستگاه ها برای روز پنجشنبه دوم بهمن لغو می ‌شود و شهروندان با همکاری با نیروهای امدادی و خدمات رسان، تفریحات پایان هفته را به بعد از بارش ها موکول کنند.

وی ادامه داد: نانوایی‌ها تا پایان هفته، بدون تعطیلی فعالیت کنند و ماشین آلات امدادی، قبل از بارش برف در محور آستارا-اردبیل استقرار یابند و نیروهای هلال احمر برای تغذیه و اسکان اضطراری در پایگاه جاده ای صیادلر آماده باشند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا هم در این جلسه گفت: سه تیم آماده باش راهداری در بهارستان، گردنه حیران، پلیس راه و محور های آستارا به تالش و اردبیل مستقر هستند.

رمضان دانش افزود: طبق هماهنگی با شرکت های خصوصی حوزه راه، سه دستگاه گریدر به ناوگان راهداری اضافه شده و سطح امداد رسانی در محورها ارتقا خواهد یافت.

رئیس اداره هواشناسی آستارا هم در این جلسه گفت: نفوذ سیستم پرفشار باعث بارش‌ باران و برف در ارتفاعات خواهد شد و از عصر امروز تا ظهر فردا دمای هوا به طور چشمگیر کاهش خواهد یافت.

فردین فرتوت نیا افزود: بارش برف در مناطق جلگه ای ۲ الی ۱۰ سانتیمتر و در ارتفاعات حدود ۳۰ سانتیمتر پیش بینی می شود و شهروندان، یخبندان صبحگاهی و یخ زدگی کنتورهای آب را جدی بگیرند.

محمد کرم زادگان معاون شهردار آستارا هم گفت: شهرداری آستارا با تامین ۱۵ تن نمک،۱۷ دستگاه لودر، گریدر، کامیون و آتش نشانی برای بحران احتمالی آماده است و پاکسازی انهار و شبکه ‌های آب و هرس درختان انجام شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با هزار و ۲۰۰ میلیمتر بارش در سال، جزو پربارش ترین مناطق ایران است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =