۲۴ میلیارد تومان اعتبار به طرح تالار مرکزی سنندج تخصیص داده شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: ۲۴ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای تکمیل طرح تالار مرکزی سنندج تخصیص داده شده است.

عبیدالله رستمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌های شاخص فرهنگی استان تالار مرکزی سنندج است، اظهار داشت: عملیات احداث این طرح از سال ۸۲ آغاز شده و تا سال ۹۶ فقط ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص دادند.

وی با اعلام اینکه از سال ۹۷ تاکنون ۴۷ میلیارد تومان به این  طرح اعتبار اختصاص داده شده است، اضافه کرد: در حال حاضر این طرح ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه زیربنای این تالار ۱۴ هزار مترمربع است، گفت: قبل از سال ۹۷ این پروژه ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و طی این مدت با تزریق اعتبارات مطلوب روند ساخت آن سرعت زیادی پیدا کرده است.

رستمی یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده و تعهدات پیمانکار تا پایان دولت دوازدهم میزان پیشرفت فیزیکی این طرح به ۷۵ درصد خواهد رسید.

وی میزان اعتبارات اختصاص داده شده به این  طرح در سال جاری را ۳۸ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۲۴ میلیارد تومان این اعتبار تخصیص داده شده است.

تالار مرکزی سنندج به عنوان بزرگترین تالار فرهنگی - هنری غرب کشور پس از ۱۵ سال از آغاز عملیات ساخت آن به دلیل نبود اعتبار هنوز نیمه تمام است.

خرداد ماه سال ۸۲ عملیات تخریب تالار فرهنگ سنندج در خیابان امام (ره) با هدف ساخت تالار بزرگ و مدرن تر برای اهالی فرهنگ و هنر استان انجام و همزمان ساخت تالار جدید آغاز شد.

قرار بود این مجموعه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با استفاده از اعتبارات استانی در مدت ۲ سال ساخته شود ولی با توجه به اینکه اعتبارات استانی جوابگوی هزینه های ساخت نشد در فهرست طرح های ملی قرار گرفت و زمین آن پس از چند مورد اصلاحیه به ۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع افزایش یافت.

این ساختمان به پنج بلوک و هفت بخش تقسیم شده و دارای ۲ سالن مجزا تئاتر و موسیقی به ترتیب با گنجایش یک هزار و ۵۰ و ۲۲۰ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =