عملیات ترکیه علیه سازمان‌های تجزبه‌طلب آغاز شد

تهران - ایرنا - وزارت کشور ترکیه در اطلاعیه‌ای از آغاز عملیات این کشور علیه سازمان تروریستی و تجزیه طلب « PKK/KCK » (حزب کارگران کردستان ترکیه/ P.k.k و شاخه جوانان آن / k.c.k) خبر داد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) تارنمای رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (TRT)، این عملیات موسوم به «ارن ـ۲ لیجه» با شرکت ۲۰۲۴ نفر از پرسنل نظامی منسوب به نیروهای مسلح ترکیه آغاز شده است.

وزارت کشور ترکیه اعلام کرده که عملیات نظامی ارن به منظور ریشه‌کن سازی سازمان تروریستی و تجزیه‌طلب  «پ. ک.ک و ک. س.ک - PKK/KCK » و از پای در آوردن تروریست‌های منسوب به این سازمان که از کوهستان «تندورک» در استان «آغری» آغاز شده، ادامه دارد.

در این چهارچوب، عملیات مزبور با حضور ۱۱۶ تیم عملیاتی متشکل از محافظان انتظامی تیم‌های کماندوی ژاندارمری، تیم ویژه ژاندارمری و تیم ویژه پلیس ترکیه آغاز شده است.

وزارت کشور ترکیه در این اطلاعیه خاطرنشان کرده که عملیات ارن که روز یازدهم ژانویه سال ۲۰۲۱ به منظور ریشه‌کن سازی تروریسم در کشور آغاز شده، با پشتیبانی مردم ترکیه با عزمی راسخ و ایمانی قوی با موفقیت ادامه دارد.

حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی این کشور می‌جنگد.

این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته و معرفی شده است.

ارتش ترکیه از ۲۷ ماه مه (۶ خرداد) سال گذشته با آغاز عملیاتی موسوم به «پنچه» در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از حضور عناصر پ. ک. ک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha