۸۰۰ کیلومتر جاده طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی برف‌روبی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۸۰۰  کیلومتر برف روبی در محورهای استان توسط بیش از  ۱۷۰ نفر کارکنان راهداری و استفاده از ۸۸ دستگاه ماشین آلات و یک‌هزار و ۱۲۰ تن شن و ماسه انجام گرفته است.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود فعالیت شدید سامانه بارشی در آذربایجان غربی هیچ محوری در استان مسدود نیست و تردد در کلیه محورهای ارتباطی برقرار است.

وی با اشاره فعالیت سامانه قوی بارشی در آذربایجان غربی در مناطق شمالی، غرب و جنوب غربی استان طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: با وجود بارش‌های اخیر در استان تمام محورهای مواصلاتی استان با همت و تلاش شبانه روزی راهداران باز بوده و تردد کامل در آنها برقرار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: محورهای سردشت - مهاباد، سردشت - مرز کیله،  مهاباد - بوکان، پیرانشهر - تمرچین، ارومیه - راژان، ارومیه - سرو، چالدران - شوط، چالدران - آواجیق،  نقده - پیرانشهر،  سردشت - پیرانشهر و نقده - ارومیه از جمله مهمترین محورهای استان را شامل می‌شود که عملیات برفروبی در آنها انجام شده است.

شکری اضافه کرد: برفروبی در مناطقی مثل ماکو - بازرگان و پیرانشهر - تمرچین سنگین گزارش شده و در برخی از محورها نیز عملیات برفروبی خفیف و بصورت نمک پاشی و جلوگیری از یخ زدگی محور بوده است.

وی بیان کرد: طبق  اعلام راهداران در برخی محورها از جمله محور مهاباد - بوکان  و محور برهان، کولاک نیز گزارش شده که رفت و آمد در این محور به سختی و با زنجیر چرخ انجام می گرفت.

وی گفت: راهداران آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ خودرو گرفتار در برف را در محورهای مواصلاتی استان نجات دادند که عمده خودرو های نجات یافته در محور های اشنویه - ارومیه ، پیرانشهر - تمرچین و نقده - پیرانشهر بوده است.

به گزارش ایرنا، راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی استان  و ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار بصورت شبانه روزی حضور دارند و راهها استان را بر حسب اولویت و میزان تردد بازگشایی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =