سرعت وزش باد در قصرشیرین ۶۱ کیلومتر در ساعت رسید

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: بیشینه وزش باد که از صبح روز چهارشنبه این شهرستان مرزی را فرا گرفته به میزان ۱۶ متر بر ثانیه معادل ۶۱ کیلومتر در ساعت ثبت شد.

امیرپرویز نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت هوا ۳۹درصد است و طبق پیش بینی های هواشناسی سامانه ناپایدار تا روز شنبه هفته آینده در جو منطقه حاکم است.
وی اظهارداشت: هم اکنون باد با سرعت ۹ کیلومتر بر ثانیه معادل ۳۶کیلومتر بر ساعت در حال وزیدن است و با وجود وزش باد دید افقی این شهرستان مشکلی ندارد.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان ۱۹ روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین یک روز، اردیبهشت هفت روز، خرداد ۶ روز، تیر یک روز، شهریور یک روز، آبان ۲ روز و آذرماه یک روز بوده است.

نجفی ادامه: امسال از اول فروردین ماه تاکنون ۱۵۱.۴ میلی متر باران در قصرشیرین باریده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.    

سرخط اخبار استان‌ها