۲۸ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۲۸ کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۶ هزار و ۹۳۴نفر رسید.

دکتر محمد هاشمی شهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هم‌اینک‌ ۹۷ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۳۵ بیمار کرونایی در سیستان و بلوچستان در مراکز درمانی استان تحت مراقبت هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته هیچ فوتی کرونا در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است، گفت: در مجموع تا کنون یکهزار و ۱۳۲

هم‌استانی بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند.

وی اظهارداشت: از مردم تقاضا می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را بخوبی رعایت کنند.

هاشمی افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروریست شهروندان و از جمله روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل ۵ شهرستان، زاهدان ۶ شهرستان و ایرانشهر ۱۲ شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها