پمپاژ کشاورزی سه روستای بدره تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد

ایلام - ایرنا - فرماندار بدره گفت: پمپاژ کشاورزی سه روستای زید، تلخاب و زرانگوش این شهرستان با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

یونس آزادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۵ شروع شده است که در صورت بهره‌برداری، بیش از هزار خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. 

وی یادآور شد: اعتبار خوبی در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به ایلام برای تسریع در تکمیل این پروژه مهم اختصاص یافت.

آزادی افزود: ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سه روستای زید، تلخاب و زرانگوش شهرستان بدره با تکمیل این پروژه تحت پوشش آبیاری پیشرفته قرار می‌گیرد و زمینه اشتغال جوانان این منطقه را فراهم می‌کند.

به گفته وی تکمیل این پروژه‌ در رونق تولید و توسعه اقتصادی شهرستان بدره بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار بدره به پروژه شبکه آبیاری تحت فشار شهرک ولیعصر بدره نیز اشاره کرد و افزود: مطالعات این پروژه از سال ٨٨ و عملیات اجرایی آن در فروردین ٩٨ آغاز شده است.

آزادی تصریح کرد: این پروژه حدود هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی منطقه شامل ٧٠ درصد باغات و ٣٠درصد اراضی زراعی با جمعیت پنج هزار نفر و ۲۰۰ خانوار را پوشش می‌دهد.

وی در خصوص زمان اتمام این پروژه نیز گفت: تجهیزات خط انتقال این پروژه به طول ٢.۵ کیلومتر خریداری شده و پروژه از پیشرفت فیزیکی ٢۵ درصد برخوردار است.

به گزارش ایرنا، شهرستان بدره در ۸۷ کیلومتری ایلام قرار دارد، این شهرستان تیرماه سال ۱۳۹۲ از بخش به شهرستان ارتقا یافت و دارای ۲ بخش مرکزی و هندمینی است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها