همراهی ادیان توحیدی فارس در برگزاری برنامه‌های فرهنگی ستودنی است

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس حمایت و همراهی ادیان توحیدی را در حوزه فعالیت‌های فرهنگی ستود و گفت: گرچه امسال فعالیت‌ها در فضای مجازی صورت می‌گیرد، نیاز به برنامه‌ریزی همچون گذشته وجود دارد.

به گزارش ایرنا، صابر سهرابی چهارشنبه در نشست با روسای انجمن های کلیمیان، زرتشتیان و ارامنه فارس که درباره برنامه های اجرایی فرهنگی و هنری دهه فجر برگزار شد، گفت: اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی به‌صورت مجازی و عطر افشانی قبور شهدای ادیان توحیدی، تجلیل از خانواده های شهدای ادیان توحیدی، دعا و نیایش به شکرانه امنیت و تجلیل از نخبگان ادیان توحیدی از جمله برنامه‌های دهه فجر ۱۳۹۹ ادیان توحیدی و اداره کل ارشاد فارس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ابراز امیدواری کرد پیروان ادیان توحیدی فارس برنامه‌هایی به‌منظور ارتقای سطح فرهنگی جامعه برگزار و با جدیت دنبال کنند.

خسرو قدس رئیس انجمن زرتشتیان فارس با قدردانی از تشکیل کارگروه برنامه های دهه فجر  اعلام داشت: انجمن یاد شده برنامه هایی در فضای مجازی تعریف کرده و آمادگی همکاری و همراهی با برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.  

امیر سالاری، رئیس انجمن کلیمیان شیراز  نیز ابراز کرد که این انجمن در دهه فجر مسابقات شطرنج ویژه نوجوانان، مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی و دهه فجر، اجرای موسیقی ادیان توحیدی به صورت گروهی و انفرادی را برگزار می‌کند و در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

او همچنین به برگزاری وبینارهای تخصصی در مورد مسائل اجتماعی در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: تداوم این اقدامات می‌تواند زمینه‌ای مناسب را برای تعاملات بیشتر فراهم سازد و دهه فجر را پربارتر کند.

هرموند آراتونیان، رئیس انجمن ارامنه شیراز نیز همراهی و همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را برای برپایی فعالیت های فرهنگی هنری در این ایام مایه خرسندی و افتخار دانست.

دهه فجر از دوازدهم بهمن‌ماه ۹۹ با شعار "خمینی کبیر قدس‌الله نفس الزکیه، امت ولایی، نصرت الهی" آغاز و چهارشنبه (بیست و دوم بهمن) با شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" پایان می‌پذیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =