۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84192842
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکبات شهرستان کازرون راهی بازار شد

شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کازرون فارس اعلام کرد: مرکبات این شهرستان شامل لیمو شیرین، نارنگی، پرتقال ، نارنج و لیموترش راهی بازار مصرف استان فارس و استان‌های همجوار شده است.

برپایه مطلب دریافتی ایرنا، حمید رشیدی اظهار داشت: شهرستان کازرون  دارای ۱۲ هزار هکتار باغ شامل خرما، مرکبات، انار، انگور و انجیر است که حدود ۲ هزار و ۷۰۰  هکتار آن باغ مرکبات است.
وی اضافه کرد: برداشت مرکبات تا فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد وپیش بینی می شود امسال بالای ۷۰ هزار تن مرکبات در کازرون برداشت شود.
مسئول باغبانی جهاد کشاورزی کازرون گفت: با هدف تولید مرکبات استاندارد و گواهی شده در شهرستان مدیریت جهاد کشاورزی  اقدام به اجرای طرح روند بهبود باغ های مرکبات کرده است. 
زهرا پناه افزود: این طرح شامل جوان سازی درختان، توسعه ارقام پر محصول، مدیریت درست باغ و همچنین تولید محصول سالم و گواهی شده است و سعی بر این است که در باغ ها از مواد غیر شیمیایی در تغذیه و مبارزه با آفات  بیماری استفاده شود.
کامبیز احمدی مدیر مرکز خدمات کشاورزی شاپور هم گفت: منطقه شاپور با بیش از یکهزار و صد هکتار باغ مرکبات قطب تولید مرکبات در شهرستان کازرون است.
شهرستان کازرون در غرب فارس است و فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها