بازگشایی موزه‌ها و بناهای تاریخی خراسان جنوبی پس از ۲ ماه

بیرجند - ایرنا - مسوول موزه‌های خراسان جنوبی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت استان از نظر شیوع این ویروس، موزه‌ها و مجموعه بناهای تاریخی استان از امروز (چهارشنبه) بازگشایی شد.

 غلامحسین شعیبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موزه‌های استان صبح از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است.

وی با بیان اینکه موزه‌های خراسان جنوبی از ۲ ماه قبل به علت شیوع کرونا تعطیل شده بود اظهار داشت: اکنون موزه‌های استان در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه ، سرایان، فردوس، قاینات و نهبندان فعالیت دارند.

مسوول موزه‌های خراسان جنوبی تعداد موزه‌های فعال این استان را ۱۹ موزه ذکر کرد و گفت: موزه آثار باستانی و اشیای تاریخی، مشاهیر و مفاخر، مردم شناسی، آب، صنایع دستی، میراث پهلوانی و زورخانه‌ای، عروسک و تاریخی طبیعی از جمله این موزه‌ها است.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی از روز شنبه ۲۷ دی ماه، شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس، قاینات، نهبندان، زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و شهرستان‌های خوسف، درمیان، بشرویه و سربیشه در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها