۲ شکارچی متخلف در خلخال دستگیر شدند

اردبیل _ ایرنا _ با تلاش محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست خلخال ۲ شکارچی که اقدام به شکار غیرمجاز و غارت حیات وحش در سطح مناطق حفاظت شده این شهرستان کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: این شکارچیان بدون توجه به مقررات ممنوعیت شکار در مناطق حفاظت شده ، اقدام به شکار بی‌رحمانه وحوش کرده بودند که لاشه ۱۹ قطعه کبک از ۲ شکارچی کشف و ضبط شد و ۱۰ قطعه ماده و ۹  قطعه نیز نر هستند.

مهدی کسایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست خلخال برابر تحقیقات نامحسوس و گزارش‌های واصله با همکاری عوامل نیروی انتظامی و مساعدت ریاست حوزه قضایی بخش خورش‌رستم موفق به دستگیری ۲ نفر متخلف شکار و صید و کشف ۲ قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی و لاشه ۱۹ قطعه کبک و تعدادی فشنگ در منطقه حفاظت شده آق‌داغ و همچنین منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شدند.

کسایی همچنین با اشاره به وارد شدن خسارات جبران‌ناپذیر و بواسطه شکار غیرمجاز وحوش از سوی شکارچیان متخلف بویژه وحوش ماده گفت: شکارچیان پس از تشکیل و تکمیل پرونده تخلف به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی بخش مرکزی شهرستان خلخال معرفی خواهند شد. 

او افزود: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (ج) ماده ۳ قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک نر را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال و بهای هر قطعه کبک ماده ۹ میلیون ریال تعیین کرده است که این مبلغ بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچیان متخلف

پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می‌گردد.

منطقه حفاظت شده آق‌داغ به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha