استاندار: کشاورزی قزوین در دولت یازدهم و دوازدهم متحول شد

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: کشاورزی این استان در دولت یازدهم و دوازدهم با اجرای طرح های بزرگ و رشد سرمایه گذاری متحول شد.

هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه دربازدید از چند واحد کشاورزی در شهرستان آبیک در جمع خبرنگاران افزود: در دولت دکتر روحانی بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به آبیاری مدرن مجهز شدند که بیشترین حجم از فعالیت های انجام شده در این بخش در کل ادوار بوده است.

وی اظهار داشت: احداث و بهره برداری واحدهای بزرگ کشاورزی و فعال سازی واحدهای راکد و تعطیل شده از جمله گوشت زیاران و احداث شهرک بزرگ گلخانه ای نودهک و رشد تولید محصولات استراتژیک مانند گندم را نیز در این دوران شاهد بودیم.

استاندار قزوین، حمایت از بخش تولید از جمله در حوزه کشاورزی را از دغدغه های جدی دولت دانست و گفت: امروز همه شرعا و قانونا برای حمایت از فعالان تولید وظیفه داریم.

جمالی پور خاطرنشان کرد: حفظ امنیت کشور و جامعه در گرو حمایت از تولید است.

وی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه دشمن مشکلات زیادی را برای بخش اقتصاد و تولید ایجاد کرده است، افزود: برخی کج سلیقگی ها در داخل نیز به این مشکلات افزوده است با این وجود از همه توان و ظرفیت های موجود در استان و خارج از استان برای حل مشکلات تولید در قزوین بهره گرفته ایم.

استاندار همچنین با اشاره به اجرای طرح تاک در استان با هدف تجمیع اراضی کشاورزی و یکپارچه سازی آنها و رعایت الگوی کشت، گفت: خرد شدن اراضی یکی از تهدیدات کشاورزی در استان و کشور است و هزینه های فعالیت در این بخش را بالا می برد بنابراین قصد داریم تا با اجرای طرح تاک با این موضوع مقابله کنیم.

وی در ادامه مقابله با آلودگی هوای آبیک از طریق پیگیری و گفت و گو با سازمان حفاظت محیط زیست را در دستور کار مدیریت ارشد استان دانست و گفت: به دنبال الزام کارخانه سیمان آبیک به رعایت بیشتر مسایل زیست محیطی هستیم و همچنین برای مقابله با ریزگردها جنگل کاری مناطق بیابانی این شهرستان را در دستور داریم.

استاندار قزوین همچنین اظهار امیدواری کرد آزادراه آبیک- چرمشهر و طرح انتقال آب به آبیک از سد طالقان به عنوان ۲ طرح عمرانی و زیرساختی مهم شهرستان آبیک تا پایان امسال و اردیبهشت سال آینده افتتاح و به بهره برداری برسد.

استاندار قزوین امروز از یک واحد تولید قارچ، یک دامداری ۳۵۰۰ راسی شیری و گلخاته ۲۰ هکتاری در دست ساخت در شهرستان ابیک بازدید کرد و دستورات لازم را برای حل مشکلات این واحدها صادر کرد.

بازدید از مجتمع گوشت زیاران از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار قزوین به شهرستان آبیک بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها