۱۸۷ واحد صنفی متخلف سمنان در رعایت دستورالعمل‌های کرونایی پلمب شد

سمنان- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: ۱۸۷ واحد صنفی متخلف در استان به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌ها و شیوه‌نامه‌های مقابله با کرونا از یکم آذر تا کنون پلمب شد.

سید مهدی برهانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۱۸۷ واحد صنفی پلمب شده در زمینه‌های مختلف مانند پوشاک، موبایل‌فروشی، کافی‌نت، لوازم‌التحریر، قهوه‌خانه عرضه دخانیات و آرایشگاه‌های زنانه فعالیت داشتند.

وی بیان کرد: از دی ماه براساس دستورالعمل‌های جدید و بازگشایی اصناف و کاهش محدودیت فعالیت اصناف به دلیل شیوع کرونا، ۲۴ پرونده تخلف واحدهای صنفی در زمینه رعایت نکات بهداشتی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.
وی ادامه داد: ۹ هزار و ۸۴۸  بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان در زمان اوج شیوع کرونا از اواخر آبان و تا پایان آذر ٩٩ انجام شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان وی یادآور شد: در زمان اوج شیوع کرونا یکهزار و ۱۸۸ واحد صنفی در استان سمنان در زمینه رعایت محدودیت‌های کرونایی تذکر گرفتند.
برهانی اضافه کرد: در زمان حاضر براساس تصمیم‌گیری‌های ستاد کرونا،  برای فعالیت مشاغل گروه یک و ۲ محدودیتی وجود ندارد.

وی بیان کرد: تقریبا بیشتر واحدهای صنفی استان سمنان دستورالعمل‌های بهداشتی در مبارزه با کرونا را رعایت می‌کنند و به محدودیت‌های کرونایی و رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند هستند.
برهانی خاطرنشان کرد: نظارت بر رعایت محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف به منظور مبارزه با شیوع کرونا با جدیت دنبال و با افراد خاطی نیز برابر قانون رفتار می‌شود.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان از واحدهای صنفی خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا و تأمین سلامت جامعه بیش از پیش همراهی کنند.

بیش از ۳۰ هزار و ۱۹۵ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =